Державна податкова служба України розглянула звернення щодо особливостей оподаткування ПДВ операцій з надання послуг із здійснення державного контролю офіційними чи уповноваженими лікарями ветеринарної медицини, що надаються відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми та побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» (далі – Закон № 63) та, керуючись статтею 52 розділу II Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, більшість установ ветеринарної медицини області є платниками ПДВ та надають відповідно до Закону № 63 платні послуги, розмір плати за які встановлений Порядком формування тарифів на ветеринарні послуги, що надаються державними установами ветеринарної медицини, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04 листопада 2009 року № 1167, із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів країни від 19 січня 2011 року № 32, від 27 лютого 2019 року № 148, (далі – Порядок № 1167).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Відповідно до пункту 5.3 статті 5 розділу І ПКУ інші терміни, що застосовуються у ПКУ і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.
Порядок № 1167 визначає механізм формування тарифів на ветеринарні послуги, що надаються державними установами ветеринарної медицини, які повністю утримуються за рахунок державного.
Відповідно до пункту 6 Порядку № 1167 на суму вартості ветеринарних послуг нараховується податок на додану вартість у порядку і розмірах, що визначені ПКУ.
Державні установи ветеринарної медицини – установи ветеринарної медицини, що здійснюють профілактичні, діагностичні, лікувальні та інші протиепізоотичні заходи, лабораторні дослідження щодо безпечності товарів, науково-дослідні та контрольні роботи, на які покладено контрольно-наглядові функції в галузі ветеринарної, або уповноважені на здійснення таких функцій.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ, об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України.
Під постачанням послуг розуміється будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 розділу І ПКУ).
Відповідно до підпункту 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо.
Отже, для застосування режиму звільнення від оподаткування податку на додану вартість, визначеного підпунктом 197.1.18 пункту 197.1 статті 197 розділу V ПКУ необхідне виконання таких умов:
- послуги повинні надаватись органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, а також іншими особами, уповноваженими такими органами або законодавством надавати зазначені послуги;
- послуги, які надаються, повинні бути платними;
- кошти за надані послуги у повному обсязі повинні надходити до бюджету;
- обов’язковість отримання фізичними і юридичними особами послуг повинна бути встановлена законодавством.
Операції з надання ветеринарних послуг відповідно до пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ є об’єктом оподаткування податком на додану вартістьта оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків, оскільки не включені до переліку операцій, звільнених від оподаткування, визначеного статтею 197 розділу V ПКУ.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |