X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.05.2021 р. № 2139/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
Товариства, щодо порядку застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, керуючись статтею 52 Кодексу, повідомляє.

Як викладено у зверненні, Товариство планує здійснити закупівлю обладнання «кардіо циліндри DP-210/2/3» (код згідно УКТ ЗЕД 7311 00 «ємність для стиснених або скраплених газів») у суб’єкта господарювання, резидента України, який є платником податку на додану вартість.

Крім цього, Товариство планує укласти договір з комунальною некомерційною установою «багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування» на проведення робіт, а саме – проведення робіт з монтажу (реконструкції) системи киснепостачання, придбання розхідних матеріалів для монтажу (реконструкції) системи киснепостачання за рахунок бюджетних коштів.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 Кодексу).

Законом України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 530) (зі змінами та доповненнями) доповнено пунктами 21, 31 розділ IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі», зокрема, дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, необхідні для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та
ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19)
(далі – Закон № 922). Перелік таких товарів, робіт чи послуг та порядок їх закупівлі затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України, та на закупівлю яких не поширюється дія Закону № 922 затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року
№ 225 «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України»
(далі – Перелік № 225).

Перелік № 225 визначає також правила проведення замовником закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України. При цьому, Перелік № 225 не визначає товарів, робіт і послуг, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податку на додану вартість.

Правові основи оподаткування податком на додану вартість встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.

Операції, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість, визначені в статті 197 Кодексу і в пунктах підрозділу 2 розділу XX Кодексу. Операції, які не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість, визначені статтею 196 і пунктом 31 підрозділу 2 розділу XX Кодексу.

Відповідно до пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком на додану вартість звільняються такі операції:

з ввезення на митну територію України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;

з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пункту 198.5 статті 198 Кодексу та положення статті 199 Кодексу не застосовуються щодо таких операцій.

Норми цього пункту застосовуються до операцій, здійснених починаючи з
17 березня 2020 року.

Перелік товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлений пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповненнями (далі – Перелік № 224).

Головним критерієм для застосування пільги з оподаткування, встановленої  пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, є включення товару до Переліку № 224 та відповідність таких товарів назві товару (медичного виробу, основного компонента), міжнародному непатентованому найменуванню (назві) лікарського засобу, які зазначені в Переліку № 224. Коди згідно з УКТ ЗЕД наводяться у Переліку № 224 довідково.

Якщо товари не включені до Переліку № 224 або не відповідають вимогам, встановленим таким переліком, то операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Щодо питання 1

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року
№ 1112 «Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 і 225» доповнено Перелік
№ 224 розділом «Системи постачання медичних газів, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» з товарними позиціями, зокрема:

ємності для стиснених або скраплених газів код згідно з УКТ ЗЕД 7311 00.

Якщо вказані у зверненні товари, а саме балони кисневі помірного тиску, відповідають назві товарів, зазначених у Переліку № 224 (наприклад назві такого товару як «ємності для стиснених або скраплених газів»), то операції із ввезення таких товарів на митну територію України та/або операції з постачання їх на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ (за умови дотримання також інших вимог, визначених у примітках до Переліку № 224).

Якщо товари не включені до Переліку № 224 або не відповідають вимогам, встановленим таким переліком, то операції з постачання таких товарів оподатковуються ПДВ у загальновстановленому порядку.

Щодо відповідності назв товарів, вказаних у зверненні, назвам товарів (медичних виробів), зазначених у Переліку № 224, ДПС рекомендує отримати висновок у Міністерства охорони здоров’я України.

Щодо питання 2

Для операцій з проведення робіт з монтажу (реконструкції) системи киснепостачання, капітального ремонту системи киснепостачання, ремонту та технічного обслуговування медичних виробів та обладнання, що використовується для надання допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19, не визначено пільгових режимів оподаткування податком на додану вартість (в тому числі пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу), а тому такі операції оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Отже, вартість проведення робіт з монтажу (реконструкції) системи киснепостачання, капітального ремонту системи киснепостачання, ремонту та технічного обслуговування медичних виробів та обладнання, що використовується для надання допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19, формується та відображається у відповідних розрахункових документах з урахуванням податку на додану вартість.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 Кодексу).