Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо практичного застосування норм податкового законодавств в частині щодо порядку складання податкових накладних та нарахування податкового кредиту, і в межах компетенції повідомляє.
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Правила формування податкових зобов'язань і податкового кредиту з ПДВ регулюються статтями 187, 198 і 201 розділу V Кодексу.
Відповідно до п. 201.2 ст. 201 розділу V Кодексу визначено, що форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Правила складання податкової накладної (у тому числі заповнення її обов'язкових реквізитів) регулюються ст. 201 розділу V Кодексу та регламентуються Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.
Перелік обов'язкових реквізитів податкової накладної визначено п. 201.1 ст. 201 Кодексу.
Так, відповідно до абзацу «д» п. 201.1 ст. 201 розділу V Кодексу одним із обов'язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є, зокрема прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг.
Згідно з п. 201.10 ст. 201 розділу V Кодексу податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Враховуючи викладене, у разі якщо обов'язкові реквізити податкової накладної, які стосуються прізвища, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг, відповідають інформації, зазначеній в реєстраційних документах такої особи, то фізична особа –підприємець має підстави для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, незалежно від того, що у податковій накладній зазначені слова «фізична особа – підприємець».
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |