Державна податкова служба України розглянула звернення щодо оподаткування податком на прибуток операцій з нерухомим майном, при переході платника з єдиного податку за ставкою 3% на загальну систему оподаткування та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
За інформацією, наданою у зверненні, ТОВ в 2019 році, як платник єдиного податку за ставкою 3%, здійснило продаж нерухомого майна. Нерухоме майно використовувалось у господарській діяльності ТОВ протягом періоду, який перевищував 1 рік.
З 01.01.2020 року Товариство перейшло на загальну систему оподаткування. Станом на початок 2021 року існує дебіторська заборгованість по розрахунках за продане майно.
У платника виникло питання: «чи поширюється дія п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ Кодексу при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток на доходи, отримані як оплата за основні засоби, продані під час перебування на спрощеній системі оподаткування, враховуючи те, що відповідно до п. 292.2 ст. 292 Кодексу передбачений окремий порядок визначення доходу від продажу основних засобів, відмінний від визначення доходу від продажу товарів (робіт, послуг)?»
Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Законом України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві»положення п.п.140.5.12 п.140.5 ст.140 Кодексу виключено та натомість підрозділ 4 розділу ХХ Кодексу доповнено пунктом 41.
Так, згідно з п. 41 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу фінансовий результат до оподаткування податкового (звітного) періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування. Положення цього підпункту не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи.
Таким чином, платник податку на прибуток, який з 01.01.2020 перейшов зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування збільшує фінансовий результат до оподаткування на суму доходів, отриманих на загальній системі оподаткування як оплату за продане нерухоме майно, під час його перебування на спрощеній системі оподаткування.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |