X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.06.2021 р. № 2216/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула запит фізичної особи – підприємця Кур’янович Ганни (далі - Підприємець) від 22.03.2021
(вх. ДПС № 1528/ІПК/6 від 24.03.2021)
про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій
(далі – РРО) та в порядку статті 52 Податкового кодексу України
(далі – Кодекс) повідомляє.

Підприємець знаходиться на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку третьої групи та проводить діяльність у сфері послуг. Оплата за послуги здійснюється покупцями (у т.ч. нерезидентами) із застосуванням електронних платіжних засобів.

Підприємець просить надати роз’яснення щодо необхідності застосування РРО при проведення розрахункових операцій із застосуванням електронних платіжних засобів та дати визначення місцю розрахунків.

Щодо застосування РРО.

Індивідуальну податкову консультацію щодо застосування РРО фізичною особою – підприємцем платником єдиного податку у сфері послуг, у разі здійснення оплати покупцями із використанням електронних платіжних засобів, було надано Головним управлінням ДПС у Харківській області, яку зареєстровано в Єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій
від 02.03.2021 763/ІПК/20-40-07-10-19.

Щодо визначення місця розрахунків.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.

Статтею 2 Закону № 265 визначено, що місце проведення розрахунків – це місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Тобто, місце проведення розрахунків не залежить від способу здійснення розрахункових операцій, а визначається у відповідності до вимог статті 2 Закону № 265, та в контексті запиту відповідає місцю здійснення обліку надходжень на підставі виписок про рух коштів на рахунках, що фактично є місцем отримання інформації про здійснені розрахунки споживачами та для суб’єкта господарювання є місцем де здійснюються розрахунки за товари та послуги.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.