Державна податкова служба України розглянула запит ПІІ «…» від …про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.
Згідно зі зверненням підприємство здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, зокрема, тютюновмістними виробами для електричного нагрівання (ТВЕН)за допомогою підігрівача з електронним управлінням,через мережу автозаправних комплексів.
Чи може підприємствов касових чеках РРОскорочувати позначення коду УКТ ЗЕДвказаних виробів, щонаявні у підприємства з різними кодами УКТ ЗЕД,проте з однаковими штрих-кодами, з десяти до восьми знаків?
Чи може підприємство здійснюватиреалізацію вказаних тютюнових виробів, які отримано від постачальників кодами УКТ ЗЕД різних версій, під одним кодом УКТ ЗЕД та який саме код зазначати вчеку РРО?
Законом України від 06 липня 1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. 11 ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Також відповідно до п. 2 та 7 розділу ІІ Положенням про форму та зміст розрахункових документів/ електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350
(далі – Положення № 13) фіскальний касовий чек на товари (послуги) має містити такі обов’язкові реквізити як, зокрема, код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, що зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством (рядок 7) та для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку - окремим рядком літерне позначення, розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка друкується назва такого податку (рядок 21).
Рядки 20 і 21 фіскального чека повторюється відповідно до кількості податкових груп за різними ставками ПДВ та акцизного податку.
Отже суб’єкт господарювання, що здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами, у фіскальному касовому чеку має зазначати код товарної підкатегорії товару згідно з УКТ ЗЕД.
При цьому випадків та підстав для скорочення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД не передбачено.
Слід зазначити, щоп.п. 215.3.2 п. 215.3 ст. 215 Кодексу, а також п. 17 підрозділу 5 Перехідних положень Кодексупередбачено різні ставки акцизного податку для товарів«тютюновмістні виробидля електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням» (код УКТ ЗЕД2403 99 90 10) та для «інші» (УКТ ЗЕД 2403 99 90 90).
При скороченнів касовому чеку РРОпозначення коду УКТ ЗЕДз десяти до восьми знаків,підакцизні товари, з різними ставками акцизного податку, будутьпозначатисяоднаково.
Таким чином, в фіскальних касових чеках РРОскорочувати позначення коду УКТ ЗЕД тютюнових виробів з десятидо восьми знаківнеправомірно.
Враховуючи викладене, вважаємо, що при роздрібній торгівлі тютюновмістними виробами для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням, у яких постачальниками зазначено різні версії кодів УКТ ЗЕД, у розрахункових документах РРО окрім найменування виробу мають, зокрема,зазначатись код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД та відповідна ставка акцизного податку, які зазначено у супровідних документах виробника (постачальника), що свідчать про походження такого товару.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |