X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.06.2021 р. № 2255/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула запит фізичної особи – підприємця … від …про надання індивідуальної податкової консультації з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО), і в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Згідно зі зверненням фізична особа – підприємець є платником єдиного податку третьої групи та здійснює оптову і роздрібнуторгівлю жіночим спортивним одягомтанадання послуг юридичним особам. Розрахунки з покупцямиза товар здійснюються за допомогою LiqPay та Fondy на умовах передоплати, а товар замовнику надсилається кур’єрською службою.

1. Як обчислюється річний обсяг доходу такої фізичної особи підприємця платника єдиного податку третьої групи у разі здійснення ним діяльності за кількома КВЕД у розумінні вимог п. 61 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу?

2. Як при торгівлі в Інтернет за допомогою LiqPay та Fondy у разі надходження від покупцівпередплати за товар після закінчення робочого дня або у вихідні дні та відправленні товарупокупцю наступного робочого дня  проводити розрахункові операції через РРО?

Щодо питання 1 слід зазначити, що згідно зі ст. 292 Кодексу для фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку доходом є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3
ст. 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Таким чином, річний обсяг доходу фізичної особи – підприємця складаєтьсяз готівкових та безготівкових надходжень, та не розподіляється завидами господарської діяльності.

Отже, фізичною особою – підприємцем, платником єдиного податку перевищеновизначений п. 61 підрозділу 10 Перехідних положень Кодексу обсяг доходів, і обов’язок застосовувати РРО супроводжує здійснені Вами розрахункові операції з першого числа місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта, як платника єдиного податку.

2. Щодо проведення розрахункових операційчерез РРО у разі надходження передоплати за товар після закінчення робочого дня або у вихідні чи святкові дні.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та безготівковій формі.

Статтею 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема, надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

У разі придбання покупцем товару на умовах передоплати та відправки йогокур’єрською службою після отримання коштів, які можуть надійти після закінчення робочого дня або у вихідний,розрахункова операція на РРО повинна проводитись наступного робочого дняіз зазначенням у касовому чеку способу оплати «передплата» та забезпечення його доставки покупцю разом із придбаним товаром або надсилання такого чекуна зазначену споживачем електронної пошти.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства яке було чинним на момент надання такої консультації.