X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 04.06.2021 р. № 2273/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула лист Представництва щодо необхідності постановки на облік у контролюючих органах нерезидента ТОВ, країна резиденства – Нідерланди(далі – Нерезидент),та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Відповідно до наданої у зверненні інформації, представництво є акредитованим в Україні відокремленим підрозділом товариства з обмеженою відповідальністю, юридичної особи, зареєстрованої за законодавством Нідерландів. Представництво на території України здійснює дослідження кон’юнктури ринку, виявлення громадської думки, приймає участь у виставках, здійснює проведення представницьких заходів тощо. Всі заходи та дії здійснюються за рахунок грошового фінансування, яке надходить від материнської компанії та використовується на внутрішньогосподарські цілі. Представництво не має нерухомого майна, не є комерційним та не є платником податку на прибуток підприємств.

Виникло питання:

Чи зобов’язанийНерезидент, який зареєстрований в Нідерландах та має представництво в Україні, що не здійснює господарську діяльність, стати на облік у котролюючих органах України?

Відповідно до п.п. 14.1.122 п. 14.1 ст. 14 розділу І Кодексу, нерезиденти – це, зокрема, іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України.

Нормами п. 64.5 ст. 64 розділу ІІКодексу та розділами ІІІ,IVПорядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.05.2014 за №503/25280 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 08.02.2021 № 62 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.03.2021 за №340/35962, визначені підстави і перелік документів, які подаються нерезидентами (іноземні юридичні компанії, організації) до контролюючих органів для взяття на облік.

Пунктом 64.5 ст. 64 розділу ІІ Кодексу визначено, що нерезиденти (іноземні юридичні компанії, організації), які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи, у тому числі постійні представництва, або придбавають нерухоме майно або отримують майнові права на таке майно в Україні, або відкривають рахунки в банках України відповідно до ст. 6 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», або набувають право власності на інвестиційний актив, визначений абзацами третім - шостим підпункту «е»п.п. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, в іншого нерезидента, який не має постійного представництва в Україні, зобов’язані стати на облік у контролюючих органах.

Взяття на облік у контролюючому органі нерезидента здійснюється при настанні першої із подій, визначеної в абзаці першому цього пункту, не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від нерезидента відповідної заяви, яку він зобов’язаний подати, зокрема, у десятиденний строк після акредитації (реєстрації, легалізації) на території України відокремленого підрозділу - до контролюючого органу за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.

Враховуючи викладене, взяттю на облік підлягають:

нерезиденти, якіздійснють в Україні діяльність через свій акредитований (зареєстрований, легалізований) відокремлений підрозділ і така діяльність не призводить до утворення постійного представництва в Україні  відповідно до п.п. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 Кодексу;

нерезиденти, які здійснюють в Україні діяльність через свій акредитований (зареєстрований, легалізований) відокремлений підрозділ і така діяльність вважається такою, що призводить до утворення постійного представництва в Україні відповідно до п.п. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 Кодексу.

Нерезиденти зобов’язані надати до контролюючих органів інформацію про всіс вої постійні представництва та забезпечити постановку на облік в контролюючих органах всіх своїх відокремлених підрозділів, акредитованих (зареєстрованих, легалізованих) на території України.

За результатами розгляду звернення встановлено, що Представництво акредитовано Міністерством економіки України, перебуває на обліку в органах ДПС та включено до Реєстру платників податків - нерезидентів і не зареєстроване як платник податку на прибуток. Отже, Нерезидент підлягає взяттю на облік згідно із п. 64.5 ст. 64 розділу ІІ Кодексу, як такий, що здійснює діяльність через відокремлений підрозділ (представництво).

Відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.