Державна податкова служба України розглянула звернення щодо права на бюджетне відшкодування ПДВ у частині сплачених авансових платежів, надіслане до ДПС листом ГУ ДПС у Кіровоградській області, та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариством задекларовано до бюджетного відшкодування суму податку на додану вартість, яка була включена до податкового кредиту січня 2021 року відповідно до зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкових накладних, складених за операцією попередньої оплати (авансу) за товар. На момент подання податкової декларації з ПДВ за лютий 2021 року, в якій було заявлено бюджетне відшкодування ПДВ за січень 2021 року, Товариством було отримано товар в повному обсязі.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами ПКУ (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.
Пунктом 198.2 статті 198 розділу V ПКУ визначено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбувалася раніше, а саме дата списання коштів з банківського рахунку платника податку на оплату товарів/послуг або дата отримання платником податку товарів/послуг.
Визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків здійснюються згідно з статтею 200 розділу V ПКУ.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 розділу V ПКУ сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Згідно з пунктом 200.4 статті 200 розділу V ПКУ бюджетному відшкодуванню підлягає сума, за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету
Тобто відповідно до норм ПКУ при попередній оплаті постачальникам за товари/послуги, що призначені для використання в господарській діяльності у Товариства виникає право на податковий кредит, перевищення якого над податковими зобов'язаннями дає право Товариству претендувати на бюджетне відшкодування ПДВ.
Форму і Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 21).
Згідно з абзацом третім підпункту 4 пункту 5 розділу V Порядку № 21 сума від'ємного значення, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника у банку, відображається у рядку 20.2.1 декларації.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |