X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У М.КИЄВІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.06.2021 р. № 2317/ІПК/26-15-04-04-16

Головне управління ДПС у м. Києві на звернення Підприємства щодо обчислення податкових зобов’язань з рентної плати, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що видобуває обсяги води з підземного водного простору на підставі дозволів на спеціальне водокористування (далі – Дозвіл) та запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі – Рентна плата) та рентної плати за спеціальне використання води (далі – Плата).

Платниками Рентної плати є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства відносяться до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі Дозволів (п.п. 252.1.4 п. 252.1 ст. 252 Кодексу).

Платниками Плати є первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання, які використовують воду, та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (п. 255.1 ст. 255 Кодексу).

Обов’язок платника Плати виникає у суб’єктів господарювання, що ідентифікуються як первинні водокористувачі – суб’єкти, ключовою ознакою яких є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (частина третя ст. 42 Водного кодексу України), а також наявність відповідного Дозволу (частина перша ст. 49 Водного кодексу України), яким надано право провадження господарської діяльності із спеціального водокористування шляхом забору води.

Таким чиному Товариства, яке здійснює видобування підземних вод на підставі Дозволу, виникає обов’язок платника Рентної плати та Плати.

Платники рентної плати декларують податкові зобов’язання у Податковій декларації з рентної плати, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за № 1051/27496 (далі – Декларація), зокрема з Рентної плати у додатку 1 до Декларації, з Плати у додатку 5 до Декларації, та подають до контролюючих органів:

з Рентної плати – за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини(п.п. 257.3.1 п. 257.3 ст. 257 Кодексу);

з Плати –за місцезнаходженням водних об’єктів (п.п. 257.3.4 п. 257.3 ст. 257 Кодексу з урахуванням п. 63.3 ст. 63 Кодексу щодо взяття на облік платників податків у контролюючих органах за місцем розташування об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням).

У разі якщо місце обліку платника Рентної плати не збігається з місцезнаходженням ділянки надр, платник Рентної плати подає за місцем податкової реєстрації платника або уповноваженої особи копію податкової декларації та копію платіжного документа про сплату податкових зобов’язань з Рентної плати  (п. 257.6 ст. 257 Кодексу).

Індивідуальна податкова консультація, відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.