X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.06.2021 р. № 2350/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо віднесення до складу витрат суми страхових внесків зі страхування відповідальності перед третіми особами та коригування фінансового результату до оподаткування на суму таких внесків та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, ТОВ є підприємством з іноземними інвестиціями, працює на загальній системі оподаткування та є платником ПДВ.

Для зменшення ризиків своїх витрат, підприємство розглядає можливість укладення договору добровільного страхування відповідальності перед третіми особами.

У платника виникли питання стосовно віднесення до складу витрат суми  страхових внесків за договором добровільного страхування відповідальності перед третіми особами та коригування фінансового результату до оподаткування на суму таких внесків

Відповідно до ст. 16 Закону України від 07 березня 1996 року № 85/96-ВР «Про страхування» договір страхування – це письмова угода між страхувальником і страховиком, згідно з якою страховик бере на себе зобов'язання у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або іншій особі, визначеній у договорі страхування страхувальником, на користь якої укладено договір страхування (подати допомогу, виконати послугу тощо), а страхувальник зобов'язується сплачувати страхові платежі у визначені строки та виконувати інші умови договору.

Відповідно до п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат на добровільне страхування відповідальності перед третіми особами.

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України від
16 липня 1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Отже, питання формування у бухгалтерському обліку витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків) за договором добровільного страхування відповідальності перед третіми особами належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.