Головне управління ДФС в одеській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), надає індивідуальну податкову консультацію щодо переходу на спрощену систему оподаткування.
Підприємство поінформувало, що мета створення підприємства -одержання прибутку шляхом виконання робіт і надання послуг підприємствам та організаціям. Підприємство здійснює свою діяльність згідно КВЕД 43.29 «Інші будівельно-монтажні роботи», що включає монтаж ліфтів і ескалаторів, у т.ч. їх ремонт і технічне обслуговування. Послуги відповідного збереження не використовуються. Розрахунки з постачальниками та замовниками -безготівковий розрахунок. Підприємство планує перейти із загальної системи оподаткування на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та зареєструватися платником єдиного податку третьої групи зі ставкою 5% з 01.10.2017 року.
Підприємство просить надати роз’яснення щодо порядку переходу на спрощену систему оподаткування, а саме:
1. Чи можливо надавати заяву в електронній формі?
Пунктом 298.1.1 статті 298 ПКУ визначено, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один з таких способів:
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
4) державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог пункту 291.5 статті 291 ПКУ. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».
2. За який період потрібно подати розрахунок доходу?
Пунктом 298.1.4. статті 298 ПКУ визначено, що суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб'єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб'єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 ПКУ.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених главою І ПКУ «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності».
3. Чи потрібно анулювати свідоцтво платника ПДВ?
Відповідно підпункту «в» пункту 184.1 статті 184 розділу V ПКУ реєстрація платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєструплатників
податку у разі якщо будь яка особа, зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, умова сплати якого не передбачає сплати податку на додану вартість;
4. Що робити з залишками виробничих запасів та основних фондів, на дату переходу, по котрими відображено податковий кредит?
Відповідно до пункту 184.7 статті 184 ПКУ якщо товари, послуги, необоротні активи, суми податку яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах, послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів, послуг чи необоротних активів.
5. Як відобразити на дату переходу дебіторську та кредиторську заборгованість?
Пунктом 44.2 статті 44 ПКУ визначено, що для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Юридичні особи - платники єдиного податку, які відповідають критеріям, визначеним підпунктом 3 пункту 291.4 статті 291 ПКУ, ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат з метою обрахунку об'єкта оподаткування за методикою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Отже незалежно від системи оподаткування спрощеної чи загальної, на якій знаходиться юридична особа, дебіторська та кредиторська заборгованості визначаються за правилами бухгалтерського обліку.
Методологічнізасади формування у бухгалтерському обліку інформації про дебіторську заборгованість та її розкриття у фінансовій звітності визначені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 10 «Дебіторська заборгованість», затвердженого наказом Міністерства фінансів від 08.10.1999 №237.
Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про кредиторську заборгованість та її розкриття у фінансовій звітності визначені Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 11 «Зобов'язання», затвердженого наказом Міністерства фінансів від 31.01.2000 №20.
6. В якій формі можливо здійснювати розрахунки за виконання послуг та проведення робіт?
Пунктом 291.6 статті 291 ПКУ визначено, що платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).
7. Який звітний період встановлено для платників єдиного податку третьої групи?
Пунктом 294.1 статті 294 ПКУ визначено, що податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.
8. Чи необхідно підтверджувати статус платника єдиного податку?
Реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу (п.299.10 ст. 299 ПКУ).
9. Коли підприємство може отримати свідоцтво платника єдиного податку?
Пунктом 299.9 статті 299 ПКУ визначено, що за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форма запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |