Головне управління ДПС у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС, розглянуло Ваш запит від __ на отримання індивідуальної податкової консультації та в порядку ст.52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє наступне.
Згідно із запитом, в юридичної особи у зв’язку із прийняттям Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року N 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» (далі – Постанова № 807) виникли зміни в його місцезнаходженні, а саме у назві району та в назві району адреси розташування місця торгівлі, де зареєстровані реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), через які здійснюються розрахункові операції роздрібної торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.
Відповідно до роз’яснення, наданого листом Міністерства юстиції України від 19.08.2020 № 6752/8.4.4/32-20, Постановою № 807 змінено адміністративно – територіальний устрій районного рівня, що безумовно впливає на адресну складову, що використовується у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Наразі в Єдиних та Державних реєстрах, держателем яких є Мін'юст, здійснюється ведення різного роду словників, зокрема словник адміністративно - територіального устрою України. Вказане унеможливлює державному реєстратору вносити власноручно будь - які відомості адресної складової, окрім тих відомостей, що містяться в словниках.
Отже, до оновлення словника адміністративно - територіального устрою державним реєстратором під час вчинення реєстраційної дії та обрання відповідного населеного пункту адреса буде відображатись з назвою району без врахування змін адміністративно - територіального устрою, визначеного Постановою № 807.
Порядок реєстрації реєстратора розрахункових операцій здійснюється відповідно до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) затвердженого наказом Міністерства фінансів України 14 червня 2016 року № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 547).
Згідно з пунктом 2 глави 3 розділу II Порядку № 547 у разі змін даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні та пов’язані з перейменуванням районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів за рішенням органів місцевого самоврядування, суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» та реєстраційне посвідчення. Після отримання такої заяви контролюючий орган видає суб’єкту господарювання нове реєстраційне посвідчення. З моменту видачі нового реєстраційного посвідчення попереднє реєстраційне посвідчення вважається таким, що втратило чинність.
При цьому заява з позначкою «Перереєстрація» оформлюється та надається до контролюючого органу у тому самому порядку, що й заява про реєстрацію РРО (пункт 3 глави 3 розділу II Порядку № 547).
Разом з тим, пунктом 4 глави 3 розділу II Порядку № 547 встановлено, що у разі зміни місцезнаходження або місця проживання, включення/невключення суб’єкта господарювання до Реєстру великих платників податків, реорганізації контролюючих органів чи з інших причин, унаслідок яких змінюється контролюючий орган, в якому суб’єкт господарювання обліковується як платник податків за основним місцем обліку, протягом двох робочих днів після переведення платника податків на обслуговування до контролюючого органу за новим місцем обліку засобами інформаційно - телекомунікаційної системи ДПС здійснюється перереєстрація РРО до контролюючого органу за новим основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.
Реєстраційне посвідчення, видане суб’єкту господарювання згідно з цим Порядком № 547 контролюючим органом за попереднім місцем обліку, залишається чинним до моменту виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні.
Документи щодо реєстрації/перереєстрації РРО, які знаходились в контролюючому органі за попереднім основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків, передаються разом з обліковою справою до контролюючого органу за новим основним місцем обліку такого платника податків.
Враховуючи зазначене, до оновлення словника адміністративно - територіального устрою в Єдиних та Державних реєстрах, реєстраційне посвідчення, видане згідно з Порядком № 547 контролюючим органом за попереднім місцем обліку, залишається чинним до моменту виникнення змін у даних щодо суб’єкта господарювання, які зазначаються в реєстраційному посвідченні.
Порядок видачі, призупинення, анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами визначений статтею 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» із змінами та доповненнями (далі – Закон України № 481/95-ВР).
Згідно з частиною п'ятдесят другою статті 15 Закону України
№ 481/95-ВР у разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) та/або зміною типу акціонерного товариства), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання (у тому числі іноземного суб'єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання (у тому числі іноземному суб'єкту господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.
При цьому, форми ліцензій на право роздрібної торгівлі та тютюнових виробів не затверджені нормативно – правовими актами та мають рекомендований характер.
Також, листом Державної регуляторної служби України від 16.07.2015 № 5223 «Про надання відповіді щодо ліцензування господарської діяльності», ст. 15 Закону України від 02 березня 2015 року № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» визначено виключний перелік підстав для переоформлення ліцензії.
У разі зміни місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи - підприємця ліцензія не підлягає переоформленню.
Отже, чинним законодавством не передбачено переоформлення ліцензії у зв’язку із змінами в адміністративно – територіальному устрої України.
Згідно пункту 52.2 статті 52 Податкового кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |