X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 09.04.2021 р. № 1455/ІПК/99-00-21-02-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо подання платником податку, який складає фінансову звітність за міжнародними стандартами примітки до річної фінансової звітності (Форма № 5) та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, товариство разом з Декларацією про прибуток подає п’ять форм фінансової звітності та відноситься до підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності. Проте, для підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, не встановлено окремої форми приміток до фінансової звітності, відповідно Форма № 5 (Примітки до річної фінансової звітності) не має табличної форми та складена виключно у форматі word.

Враховуючи викладене Товариство просить надати роз’яснення - яким чином (формат форми № 5 та спосіб подання) форма № 5 (Примітки до річної фінансової звітності) має бути подана платником податків до податкової у звітуванні за 2020 рік?

Відповідно до пункту 46.2 статті 46 Кодексу платник податку на прибуток (крім платників податку на прибуток, які відповідно до Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом) подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 Кодексу.

Платники податку на прибуток, які відповідно до Закону № 996 зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану звітність разом з аудиторським звітом, подають разом з податковою декларацією за відповідний податковий (звітний) період звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), складені до перевірки фінансової звітності аудитором. Звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати) подаються платником податків згідно з цим абзацом за формою, визначеною згідно з Законом № 996, у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог статті 137 Кодексу.

Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подаються відповідно до абзаців першого та другого пункту 46.2 статті 46 Кодексу, є додатком, зокрема, до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.

Частиною шостою статті 11 Закону № 996 визначено, що фінансова звітність та консолідована фінансова звітність за міжнародними стандартами складаються на підставі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами.

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 2015 року № 897 із змінами та доповненнями (далі – декларація), передбачає заповнення таблиці «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності».

Для підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, не встановлено окремої форми приміток до фінансової звітності.

Згідно з пунктом 7 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку 1 (МСБО 1) «Подання фінансової звітності» примітки до фінансових звітів містять інформацію на додаток до поданої у звіті про фінансовий стан, звіті (звітах) про прибутки та збитки та інший сукупний дохід, звіті про зміни у власному капіталі та звіті про рух грошових коштів. Примітки надають описові пояснення чи детальнішій аналіз статей, поданих у цих фінансових звітах, а також інформацію про статті, які не відповідають вимогам визнання в цих звітах.

Отже, якщо фінансова звітність складається за міжнародними стандартами, то примітки до фінансової звітності можуть бути надіслані через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету в самостійно обраному вигляді (письмове пояснення, таблиця, графік тощо) файлом у форматі pdf(обмеження 2 МБ) разом з супровідним листом. При цьому позначка про подання приміток до фінансової звітності у таблиці «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків – форм фінансової звітності» не проставляється.

Крім того, платниками податку на прибуток підприємств, які подають фінансову звітність за міжнародними стандартами, проставляється позначка у графі «МСФЗ» графи «ФЗ» таблиці «Наявність додатків».

Водночас зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.