X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.06.2021 р. № 2448/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
ТОВ «Цифротех»(далі - Товариство) від 17.02.202124(
вх. ДПС
752/ІПК/6від 17.02.2021
) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Згідно з зверненням Товариство планує здійснювати продаж товаручерез веб-сайт та відправляти товар покупцю за допомогою сторонніх перевізників
(ТОВ «Нова пошта» та іншими логістичними операторами).

Чи зобов’язане Товариство застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) або програмний РРО (далі – ПРРО), якщо оплата за товар здійснюється покупцем через фінансову компанію, а продавець їх відправляє через логістичного оператора.

Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон  № 265) є основним нормативно-правовим актом, що визначає правові засади застосування РРО та ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Податкового кодексу України, не допускається.

Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

У випадку здійснення розрахункових операцій у розумінні Закону № 265 у суб’єкта господарювання виникає обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг.

Враховуючи викладене,та як відповідь на питання, зазначаємо, що якщо споживач (клієнт) замовив товар на веб-сайті Товариства, через мережу Інтернет, не здійснював передоплату за замовлений товар через сервіси переказу коштів з використанням ЕПЗ, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується фінансовою установою безпосередньо при отриманні оплати за товар у своєму відділенні (пункті прийому платежів), а Товариство, як продавець, зобов’язане вкласти у посилку видаткову накладну, яка буде свідчити про походження товару.

Подальше перерахування коштів від фінансової установи на розрахунковий рахунок Товариства через он-лайн систему банківських платежів не потребує застосування РРО та/або ПРРО Товариством.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.