X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ОФIС ВЕЛИКИХ ПЛАТНИКIВ ДФС

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.08.2017 р. № 1684/ІПК/28-10-01-03-11

Про податок на додану вартість

Щодо необхідності коригування податкового кредиту при списанні кредиторської заборгованості за отриманий товар, по якій минув термін позовної давності

Згідно з п. 198.3 ст.198 Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);

ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

При цьому у розумінні п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності, є безповоротною фінансовою допомогою.

Згідно зі ст. 256 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ч. 1 ст. 257 ЦКУ).

Отже за товарами/послугами, отриманими платником ПДВ та не оплаченими протягом терміну позовної давності або у зв’язку із ліквідацією підприємства-постачальника, відсутнє право на податковий кредит, передбачене п. 198.3 ст. 198 Кодексу.

Враховуючи викладене, якщо при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної платником податку було сформовано податковий кредит, але такі товари/послуги залишилися не оплаченими протягом терміну позовної давності, то в податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської заборгованості, платник податку повинен відкоригувати суму податкового кредиту.

При цьому коригування податкового кредиту у вказаному випадку здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.