X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.06.2021 р. № 2539/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо необхідності відображення у податковій звітності з ПДВ податкової накладної, у якій допущено помилку у даті складання, та розрахунку коригування до неї, шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за відповідний звітний період та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, при складанні податкової накладної невірно вказано дату її складання. Зазначене було виправлено шляхом складання розрахунку коригування до такої податкової накладної та складання податкової накладної із правильною датою, реєстрація яких в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) вплинула на значення показника ∑Перевищ  при обрахунку суми податку, на яку платник має право зареєструвати в ЄРПН податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних (далі – реєстраційна сума).

Роз’яснення щодо порядку відображення у податковій звітності з ПДВ податкових накладних / розрахунків коригування у разі допущення помилки у даті складання податкової накладної надано в індивідуальній податковій консультації на попереднє звернення платника. В доповнення до зазначених роз’яснень ДПС повідомляє, що у податковій звітності з ПДВ платником податку повинні зазначатися дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній / розрахунку коригування.

Таким чином, обсяги постачання товарів/послуг та сума податку на додану вартість, вказані в податковій накладній із невірною датою складання (тобто складеній за операцією, яка на таку дату фактично не здійснювалася та не підтверджується первинними документами) і розрахунку коригування до неї, не підлягають відображенню в податковій звітності з ПДВ, у тому числі шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ за відповідний звітний період, оскільки таке відображення призведе до невідповідності між даними  бухгалтерського обліку платника податку та його податкової звітності, що суперечитиме нормам пункту 6 розділу III Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21.

При цьому суми ПДВ, зазначені податковій накладній, складеній без факту здійснення господарської операції, та розрахунку коригування до неї, у разі  їх реєстрації в ЄРПН враховуються у відповідних обсягах при обчисленні реєстраційної суми.

Слід зазначити, що для забезпечення правильності ведення податкового обліку та уникнення непорозумінь в частині розрахунку показника ∑Перевищ платникам податків необхідно чітко дотримуватись норм чинного законодавства з питань оподаткування та правил ведення бухгалтерського обліку, у тому числі при складанні та реєстрації в ЄРПН податкових накладних. Саме реєстрація в ЄРПН платником податку податкової накладної та розрахунку коригування, про які йдеться у зверненні, призвела до виникнення невідповідності між даними податкової звітності платника податку, у якій відображаються обсяги операцій на підставі даних бухгалтерського обліку такого платника, та даними ЄРПН, у якому обліковуються усі податкові накладні та розрахунки коригування, зареєстровані в ЄРПН таким платником (у тому числі і ті, що складені без факту здійснення господарських операцій, тобто зайво складені).

В доповнення до викладеного у даній індивідуальній податковій консультації ДПС інформує, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 ПКУ).