Головне управління ДПС у м. Києві відповідно до статті 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) розглянуло Ваше звернення про надання індивідуальної податкової консультації щодо здійснення підприємством – податковим агентом коригувань податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку та в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається згідно з нормами чинного законодавства, які діяли в 2020 році.
У зверненні зазначено, що підприємство подало до контролюючого органу податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ «Звітний») (далі – податковий розрахунок) за ІІІ квартал 2020 року та отримало квитанцію № 2 про отримання зазначеного податкового розрахунку контролюючим органом.
Підприємством самостійно було виявлено помилку щодо відображеної суми нарахованого доходу у графі 3а в одному із рядків розділу І податкового розрахунку та подано до контролюючого органу новий податковий розрахунок з позначкою «Звітний новий». При заповненні нового податкового розрахунку у графу 3а, в рядку де була помилка, було внесено вірну нараховану суму доходу, всі інші рядки в розділі І нового податкового розрахунку були знову продубльовані.
Після чого підприємством було отримано від контролюючого органу повідомлення щодо допущених помилок у податковому розрахунку за формою № 1ДФ («Звітний новий») з кодом помилки 73 (запис відбракований з причин дублювання після перевірки наявності такого ж запису ЦБД ДРФО (порівнюються суми доходу, податку, ознака доходу, ознака пільги, дати прийому та звільнення). Такий запис направляється до відома і вилученню не підлягає). Рядок в якому була відображена вірна сума доходу, в повідомленні щодо допущених помилок не значиться.
Підприємство просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо необхідності подання підприємством уточнюючого податкового розрахунку за ІІІ квартал 2020 року.
Відповідно до підпункту «б» пункту 176.2 статті 176 розділу IV Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу визначено, що податкові декларації, до яких відповідно до пункту 46.1 статті 46 Кодексу належать також податкові розрахунки, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок), зареєстрований в Міністерстві юстиції України за № 111/26556 від 30.01.2015.
Проведення коригувань реквізитів податкового розрахунку проводиться у відповідності з розділом IV Порядку.
Коригування поданого і прийнятого податкового розрахунку проводяться на підставі самостійно виявлених податковим агентом помилок, а також на підставі повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом (пункт 4.1 розділу ІV Порядку).
У разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку до закінчення строку його подання подається звітний новий податковий розрахунок (пункт 4.2 розділу IV Порядку).
Уточнюючий податковий розрахунок подається у разі необхідності проведення коригувань податкового розрахунку після закінчення строку його подання. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди (пункт 4.3 розділу IV Порядку).
У пункті 4.4 розділу IV Порядку визначено, що порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим. Звітний новий та уточнюючий податкові розрахунки подаються на підставі інформації з попередньо поданого податкового розрахунку і містять інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Для заповнення також використовується інформація з повідомлень про виявлені помилки, які відправляються контролюючими органами до податкового агента.
Повідомлення щодо допущених помилок у поданому податковому розрахунку містить перелік кодів помилок. При розгляді контролюючим органом звітного нового або уточнюючого податкових розрахунків, надісланого засобами електронного зв’язку, та виявлення, зокрема наявності ідентичного запису в Центральній Базі даних Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (порівнюються суми доходу, податку, ознака доходу, ознака пільги, дати прийому та звільнення), запис в такому повторно надісланому звіті підлягає відбракуванню за кодом помилки 73 з причин дублювання, про що повідомляється суб’єкту господарювання. Такий запис направляється до відома і вилученню не підлягає.
Згідно з абзацами 2 – 5 пункту 4.4 розділу IV Порядку, при здійсненні коригування показників розділу I податкового розрахунку, для виключення одного помилкового рядка з попередньо введеної інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у графі 9 указати «1» - на виключення рядка; для введення нового або пропущеного рядка потрібно повністю заповнити всі його графи і у графі 9 указати «0» - на введення рядка; для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку в графі 9 указується «1» - рядок на виключення, а в другому – «0» - рядок на введення.
Отже, для виправлення помилок в показниках розділу І податкового розрахунку підприємству необхідно подати до контролюючого органу уточнюючий податковий розрахунок, в якому здійснити коригування показників розділу І податкового розрахунку шляхом виключення кожного помилкового рядка з попередньо введеної інформації та введення нового або пропущеного рядка у відповідності з вимогами пункту 4.4 Розділу IV Порядку. При цьому, дублювати всі інші правильні показники податкового розрахунку не потрібно.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |