X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.06.2021 р. № 2442/ІПК/99-00-04-03-03-09

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення щодо оподаткування майнового внеску до статутного капіталу товариства і в межах компетенції повідомляє.

Платник податків у зверненні повідомив, що учасники товариства планують збільшити статутний капітал товариства шляхом внесення додаткових вкладів учасників та третіх осіб. Додаткові вклади будуть внесені у грошовій та негрошовій формах (земельні ділянки та права вимоги сплати грошового боргу).

Таким чином платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію з питання чи будуть оподатковуватись податком на доходи фізичних осіб та військовим збором  додаткові влади учасників товариства та третіх осіб, внесені до статутного капіталу такого товариства.

Порядок збільшення статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю за рахунок додаткових вкладів врегульовано положеннями ст. 18 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»  від 06 лютого 2018 року  № 2275-VIII (далі – Закон № 2275).

Учасники товариства можуть збільшити статутний капітал товариства за рахунок додаткових вкладів учасників та/або третіх осіб за рішенням загальних зборів учасників.

Кожний учасник має переважне право зробити додатковий вклад у межах суми збільшення статутного капіталу пропорційно до його частки в статутному капіталі. У рішенні загальних зборів учасників товариства про залучення додаткових вкладів визначають загальну суму збільшення статутного капіталу товариства, коефіцієнт відношення суми збільшення до розміру частки кожного учасника в статутному капіталі та запланований розмір статутного капіталу.

Додаткові вклади можуть вноситися у негрошовій формі. У такому разі рішенням загальних зборів учасників визначаються учасники товариства та/або треті особи, які вносять майно, та його грошова оцінка.

 Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, відповідно до п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 якого платниками податку є фізичні особи – резиденти.

Згідно з п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід до якого не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи – емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права (п.п. 165.1.44 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).

Крім того, відповідно до п.п. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу від оподаткування військовим збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).

Отже, сума внесків у грошовій та негрошовій формах (земельні ділянки, права вимоги сплати грошового боргу) платника податку – фізичної особи до статутного капіталу юридичної особи – резидента не є об'єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

При цьому юридична особа, як податковий агент відображає відомості щодо суми майнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи –емітента корпоративних прав у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків–фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 № 773).

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.