X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 29.06.2021 р. № 2546/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
ТОВ «РійкЦваан Україна»(далі - Товариство) від 24.05.2021 № 147(
вх. ДПС
2699/ІПК/6від 31.05.2021
) щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) повідомляє.

Згідно з зверненням Товариство планує відкрити Інтернет-магазин з продажу насіння овочевих культур платежі будуть поводитись за допомогою платіжної системи LiqPay.

Чи зобов’язане Товариство застосовувати реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) або програмний РРО (далі – ПРРО), якщо оплата за товар здійснюється за допомогою платіжної системи LiqPay.

Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон  № 265) є основним нормативно-правовим актом, що визначає правові засади застосування РРО та/або ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Встановлення норм щодо незастосування РРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.

Статтею 2 Закону № 265 визначено, що розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) – оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктом 1 ст. 3 Закону № 265 передбачено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язаніпроводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

У випадку здійснення розрахункових операцій у розумінні Закону № 265 у суб’єкта господарювання виникає обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг.

Враховуючи викладене, та як відповідь на питання, зазначаємо, що якщо споживач (клієнт) замовив товар на сайті Інтернет-магазину Товариства, через мережу Інтернет, та здійснив оплату за замовлений товар через сервіси переказу коштів з використанням ЕПЗза допомогою платіжної сервісу, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується безпосередньо при отриманні оплати за товар у безготівковій формі.  Товариство, як продавець, зобов’язане вкласти у посилку відповідний розрахунковий документз РРО, який буде свідчити про придбання товару, абонадіслатирозрахунковий документз ПРРО на абонентський номер або на адресу електронної поштинадану споживачем.

У касовому чеку зазначається форма оплати за товар, наприклад «БЕЗГОТІВКА», «ПЕРЕДОПЛАТА», тощо, а РРО та/або ПРРО  застосовується на підставі виписки про рух коштів на розрахунковому рахунку.

Отже, якщо товар оплачується за допомогою ЕПЗ, то кошти на рахунок товариства будуть надходити від еквайра, а не від держателя ЕПЗ. При цьому еквайр самостійно визначає порядок обліку торговців, з якими він має укладені договори.

Разом з тим, якщо розрахунок здійснено через банківські системи обслуговування, а за умови оплати за допомогою реквізитів розрахункового рахунку у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010, або за рахунком-фактурою, є аналогічними тим, що здійснені за допомогою відділень банківських установ (з розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок без еквайрингу) та не потребують застосування РРО та/або ПРРО, оскільки не мають ознак розрахункових операцій у розумінні Закону № 265.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.