Державна податкова служба України розглянула звернення Товариства щодо застосування положень пункту 71 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Кодексу, повідомляє.
Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює постачання на митній території України медичних виробів, засобів індивідуального захисту, зокрема, медичних масок.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Кодексу (пункт 1.1 статті 1 розділу І Кодексу).
Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX Кодексу.
Згідно з пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу (з урахуванням внесених змін) тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України, від оподаткування податком надодану вартість звільняються такі операції:
з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України;
з постачання на митній території України товарів (в тому числілікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання),необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню
та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Переліктоварів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість, встановлено пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 року № 224 зі змінами та доповнення (далі – Перелік № 224)
Головним критерієм для застосування вищезазначеної пільги з оподаткування податком на додану вартість – є включення товару до Переліку № 224.
Постановами Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року № 54 "Про внесення змін до переліків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 р. № 224 і 225" (далі – Постанова № 54) та постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 року№ 336 (далі – Постанова № 336)внесено зміни до Переліку № 224, якими уточнено окремі вимоги до засобів індивідуального захисту.
Так,змінено назву товарної позиції "Медична маска**, респіратор FFP2 або FFP3, маски, неоснащені змінними фільтрами".
Виноски "*", "**" викладено в новій редакції:
"* Підрозділ зазначається для звільнення від оподаткування податком на додану вартість лише для операцій з постачання на митній території України";
"** До позиції "медична маска" додається документ про відповідність ДСТУ EN 14683:2014 та/або EN 14683:2005.",та доповнено виноскою "***" такого змісту:
*** До зазначеної позиції товарів додається документ про відповідність ДСТУ EN 14126:2008 та/або EN 14126:2003."
Щодо питання1
Згідно з даними на офіційномувебпорталі Верховної ради України, Постанова № 336 набула чинності 15.04.2021 у зв’язку з опублікуванням в газеті "Урядовий кур’єр" від 15.04.2021 № 72.
Щодо питання 2
З урахування змін внесенихПостановою № 336, операції з ввезення на митну територію України засобів індивідуального захисту, зокрема, медичних масок оподатковуються податком на додану вартість за загальновстановленими правилами починаючи з 15.04.2021.
Щодо питання 3
Згідно з пунктом 198.3 статті 198 ПКУрозділу VКодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 розділу VКодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг, придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, для отримувача товарів/послуг є податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних (далі – ЄРПН).
Право на податковий кредит за податковою накладною, зареєстрованою в ЄРПН, виникає у покупця лише за тими товарами, за якими податок на додану вартість нараховано правомірно.
Щодо питання 4
Операції з постачання на митній території України зазначених у зверненні медичних виробів, засобів індивідуального захисту (медичних масок), що включені до Переліку № 224з урахування, змін внесених Постановою № 54 та Постановою № 336, за умови відповідності вимогам, встановленим примітками до Переліку № 224, звільняються від оподаткування податком на додану вартість.
Щодо питання 5
Якщо товари, за якими суми податку на додану вартість, сплачені при ввезенні таких товарів на митну територію України включено до податкового кредиту, надалі постачаються без податку на додану вартість у зв’язку із застосуванням пільги, встановленої пунктом 71 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, податкові зобов’язання з податку на додану вартість відповідно до пункту 198.5 статті 198 та/або статті 199 розділу VКодексу за такою операцією платник податку на додану вартість (постачальник) не визначає.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 розділу ІІ Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |