Державна податкова служба України на запит щодо визначення об’єкта оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування природного газу (далі – Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що на підставі спеціального дозволу на користування надрами набуло права користування запасами природного газу Русько-Комарівського газового родовища, кондиції мінеральної сировини як сукупності техніко-технологічних та фінансово-економічних умов провадження господарської діяльності гірничих підприємств з видобування корисних копалин (далі – Кондиції) розроблені Товариством, затверджені протоколом Державної комісії України по запасах корисних копалин від 29.03.2017 № 3888 (далі – Протокол).
Товариство, посилаючись на невідповідність за фізико-хімічними показниками до вимог встановлених законодавством стандартів обсягів видобутих ним природного газу, запитує про відповідність об’єкту оподаткування Рентною платою, видобутих ним таких обсягів природного газу, та виникнення у нього обов’язку декларування податкових зобов’язань з Рентної плати.
Об’єктом оподаткування Рентною платою є обсяг товарної продукції гірничого підприємства – видобутої корисної копалини (мінеральної сировини), що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин з надр (п.п. 252.3.1 п. 252.3 ст. 252 Кодексу).
Базою оподаткування Рентною платою є вартість обсягів видобутих у податковому (звітному) періоді корисних копалин (мінеральної сировини), яка окремо обчислюється для кожного виду корисної копалини (мінеральної сировини) для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничого підприємства) (п. 252.6 ст. 252 Кодексу).
Оскільки згідно з розробленими Товариством Кондиціями, обсяги видобутого ним природного газу Протоколом визнані товарною продукцією Товариства, то такі обсяги природного газу відповідно до п.п. 252.3.1 п. 252.3 ст. 252 Кодексу є об’єктом оподаткування Рентною платою Товариства.
Обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції Товариства визначається ним самостійно у журналі обліку видобутих корисних копалин відповідно до вимог затверджених ним схем руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції і нормативних актів, що регламентують вимоги до відповідного виду товарної продукції гірничих підприємств стосовно визначення якості сировини та кінцевого продукту, визначення вмісту основної та супутньої корисної копалини в лабораторіях, атестованих згідно з правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі (п. 252.19 ст. 252 Кодексу).
Податкові зобов’язання з Рентної плати за видобуті у відповідному звітному (податковому) періоді обсяги природного газу Товариству слід обчислювати у порядку визначеному пп. 252.8-252.19 ст. 252 Кодексу та декларувати у контролюючому органі за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |