Державна податкова служба Україна, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула Ваше звернення від ... щодо строку давності для проведення камеральних перевірок і в межах компетенції повідомляє.
Відповідно до п.п. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 Кодексу камеральною вважаєтьсяперевірка, яка проводиться у приміщенніконтролюючого органу виключно на підставіданих, зазначених у податковихдеклараціях (розрахунках) платникаподатків, та данихсистемиелектронногоадмініструванняподатку на доданувартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізаціїпального та спирту етилового.
Предметом камеральноїперевіркитакожможе бути своєчасністьподанняподатковихдекларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов’язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Статтею 76 Кодексу визначено порядок проведення камеральної перевірки.
Абзацом другим п. 76. 3 ст. 76 Кодексу визначено, що камеральна перевірка з інших питань проводиться з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 Кодексу.
Відлік строку давності зупиняється на будь-який період, протягом якого здійснюється оскарженням платником податків у судовому порядку рішення контролюючого органу про проведення перевірки (крім випадків визнання протиправним та/або скасування такого рішення) (пп.102.3.4 п.102.3 ст. 102 Кодексу).
Отже, проведенняка меральної перевірки з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань проводиться з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ тобто протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу.
Додатково повідомляємо, що згідно з абзацом одинадцятим п. 528 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 Кодексу.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |