X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.07.2021 р. № 2809/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

  Товариство повідомляє, що зареєстроване як розпорядник акцизного складу, є платником акцизного податку та використовує метанол для забезпечення технології виробничого процесу. Метанол використовується виключно для власних виробничих потреб та зберігається в призначених для цього резервуарах.

Товариство запитує:

Чи повинно Товариство:

а) із пального зберігається та використовується лише метанол?

б) реалізація метанолу здійснюється виключно для власних потреб?

в) зберігання метанолу здійснюється в резервуарах, а не в тарі виробника?

Щодо зазначених питань.

Акцизний склад - це приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (пп. "б" п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Відповідно до п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу  не є акцизним складом, зокрема приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Критерій, визначений п.п.14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу, щодо загальної місткості ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не застосовується до ємностей суб'єктів господарювання, які є розпорядниками хоча б одного акцизного склад.

Розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (п.п.14.1.224п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Отже, приміщення або територія, де зберігається пальне у розумінні п.п. 14.1.6 п. 14.1 ст. 14 Кодексу є акцизним складом, якщо Товариство:

 зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального;

або зберігає метанол в ємностяхзагальна місткість яких не перевищує 200 кубічних метрів, і при цьому Товариство отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що  перевищують 1000 кубічних метрів, яке використовує виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки.

Відповідно до абз. 3 п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексу акцизні склади, на яких здійснюються виключно зберігання та реалізація пального, що отримується та реалізується виключно у споживчій тарі без зміни розфасовки, а також скрапленого газу природного, бензолу, метанолу, не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Як зазначено у зверненні,  Товариство здійснює лише зберігання та реалізацію метанолу виключно для власних потреб, відповідно до абз. 3 п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 Кодексуакцизні склади -не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.

Відповідно до абз. 3 п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов'язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.

Отже, оскільки акцизні склади, на яких здійснюється зберігання метанолу виключно - не обладнуються витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками,у Товариства відсутній обов’язок формувати дані про обсяги обігу пального.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.