X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.07.2021 р. № 2662/ІПК/99-00-04-03-03-06

Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (даді – Кодекс),розглянула звернення фізичної особи – підприємця щодо застосування спрощеної системи оподаткування і в межах компетенції повідомляє, що відповідь надається згідно нормами чинного законодавства.

Платник податків у своєму зверненні просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо можливості перебування фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування (3 група) у випадку надання ним послуг з інвестиційних досліджень щодо вартості цінних паперів, які перебувають в обігу на американських фондових біржах.

Правові засади застосуванняспрощеноїсистемиоподаткування, обліку та звітності, а такожсправлянняєдиногоподаткувстановлено главою 1
розділу XIVКодексу.

Згідно з п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

       Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначено види діяльності, за умови здійснення яких фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи, зокрема, фізичні особи підприємці, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III Кодексу (п.п. 6 п. 291.4 ст. 291 Кодексу).

       Відповідно до ст. 333 Господарського кодексу України фінансова діяльність суб'єктів господарювання включає грошове та інше фінансове посередництво, страхування, а також допоміжну діяльність у сфері фінансів і страхування.

       Фінансовим посередництвом є діяльність, пов'язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством.

       При цьому допоміжною діяльністю у сфері фінансів та страхування є недержавне управління фінансовими ринками, біржові операції з фондовими цінностями, інші види діяльності (посередництво у кредитуванні, фінансові консультації, діяльність, пов'язана з іноземною валютою, страхуванням вантажів, оцінювання страхового ризику та збитків, інші види допоміжної діяльності).

       Згідно  з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 Кодексу у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб'єктом господарювання види господарської діяльності згідно з Класифікатором видів економічної діяльності (далі – КВЕД ДК 009:2010), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457.

        Крім того наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 № 396 затверджено Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності.

        Так, КВЕД 63.99 включає надання інших інформаційних послуг, не віднесених до інших угруповань:

- надання інформаційних послуг по телефону з використанням комп'ютерної технології

-надання послуг з пошуку інформації за винагороду або на основі контракту

- надання послуг з добору новин і матеріалів із преси (медійний моніторинг) тощо.

        Таким чином, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку має право надавати інформаційні послуги на спрощеній системі оподаткування за умови дотримання усіх вимог, визначених п.п. 291.4 – 291.5 ст. 291 Кодексу.

Водночас щодо питання віднесення діяльності з інформаційних послуг з інвестиційних досліджень до поняття «діяльність у сфері фінансового посередництва» Ви можете звернутись до Державноїслужби статистики України.

Зазначаємо, щовідповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.