Державна податкова служба України, відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства стосовно надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового законодавства і, в межах компетенції, повідомляє таке.
У зверненні Товариство зазначає, що має намір розпочати виробництво продукції - «Серветки просочені дезінфекційним засобом» (далі – Продукція) з використанням в якості просочувальної рідини – дезінфекційного засобу «Етасепт» (далі – Етасепт), який платник податків закуповуватиме у виробника зазначеної продукції вже як готовий рідкий дезінфікуючий засіб.
При цьому до складу Етасепт входить етиловий спирт - 9,5% - 10,5%, а також перекис водню, хлоргексидину диглюконат, повідон, молочна кислота, гідроксид натрію, макроголгліцерол гідроксистеарат, ароматична речовина та вода.
Відповідно до експертного висновку № К-1090 від 09.09.2020, виданого Київською ТПП виробнику-постачальнику, встановлено, що Етасепт відповідає коду УКТ ЗЕД:
- 3808 94 90 00 Інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків, та регулятори росту рослин, дезінфекційні засоби та аналогічні засоби, подані у формах чи упаковках для роздрібної торгівлі або як препарати, або у вигляді готових виробів (наприклад, стрічки, оброблені сіркою, гноти, свічки і пaпip липкий від мух):- інші: -- дезінфекційні засоби:- - - інші.
Враховуючи зазначене, Товариство запитує чи будуть стосуватися його вимоги, встановлені абзацами другим - десятим підпункту 229.1.8 пункту 229.1 статті 229 Кодексу, в разі виробництва Продукції, зважаючи на те, що в процесі виробництва в якості просочувальної рідини використовуватиметься не безпосередньо спирт етиловий, а придбаний у окремого виробника Етасепт (код УКТ ЗЕД 3808 94 90 00) в складі якого, окрім інших його компонентів, міститься й етиловий спирт - 9,5% - 10,5%?
До зазначеного запитання.
Згідно із підпунктами "д" - "ж" п.п. 229.1.1 п. 229.1 ст. 229 Кодексу акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із:
д) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва продукції хімічного і технічного призначення, включеної до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України;
е) спирту етилового неденатурованого, який використовується для виробництва оцту з харчової сировини;
є) спирту етилового денатурованого, який використовується для виробництва парфумерно-косметичної продукції;
ж) спирту етилового-сирцю, який використовується в межах одного суб'єкта господарювання для виробництва біоетанолу.
Відповідно до абзаців другого - десятого підпункту 229.1.8 пункту 229.1 статті 229 Кодексу суб'єкти господарювання, які використовують спирт етиловий для виробництва продукції, визначеної у підпунктах "д" - "ж" підпункту 229.1.1 пункту 229.1 цієї статті, встановлені вимоги щодо, зокрема, обладнання місць отримання спирту етилового витратомірами-лічильниками обсягу виробленого спирту та місць відпуску продукції, для виробництва якої використовується отриманий спирт етиловий, витратомірами-лічильниками обсягу виробленої продукції, формування та подання даних про добовий фактичний обсяг отриманого спирту етилового та обсяг продукції, виробленої з його використанням.
Продукція Етасепт з кодом згідно УКТ ЗЕД 3808 94 90 00 (дезінфекційні засоби) включена до Переліку продукції хімічного і технічного призначення, для виробництва якої використовується спирт етиловий денатурований, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 722.
Таким чином, якщо Товариство при виробництві Продукції в якості просочувальної рідини використовуватиме не безпосередньо спирт етиловий, а придбаний у виробника Етасепт (код УКТ ЗЕД 3808 94 90 00), в складі якого, окрім інших його компонентів, міститься етиловий спирт - 9,5% - 10,5%, його не будуть стосуватися вимоги, встановлені абзацами другим - десятим підпункту 229.1.8 пункту 229.1 статті 229 Кодексу.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |