X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.07.2021 р. № 2884/ІПК/25-01-18-04-01

Головне управління ДПС у Чернігівській області розглянуло звернення щодо розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що є платником єдиного податку четвертої групи та проводить діяльність з вирощування та реалізації продукції рослинництва та тваринництва.

Підприємство повідомило, що на власному обладнанні, із залученням найманих працівників, здійснює виробництво комбікормів, для виготовлення яких використовує власну сировину, вирощену на орендованих сільськогосподарських угіддях та придбану у вітчизняних виробників і постачальників.  

Платник просить надати роз’яснення з наступних питань:

Чи включаються доходи, отримані від реалізації товариством комбікормів, до доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки в розумінні підпункту 298.8.3 пункту 298.8 статті 298 Кодексу?

Якщо включаються, то в якому рядку Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, що подається до Податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, слід відображати такі доходи?

Щодо першого питання

      Відповідно до підпункту «а» підпункту 4 пункту 291.4 статті 291 Кодексу до платників єдиного податку, які відносяться до четвертої групи, належать сільськогосподарські товаровиробники - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробниптва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.

Сільськогосподарський товаровиробник — це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми або фізична особа — підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у т. ч. власно виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання (підпункт14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари)— це продукція/товари, що підпадають під визначення груп 1–24 УКТ ЗЕД, якщо при цьому такі товари (продукцію) вирощує, відгодовує, виловлює, збирає, виготовляє, виробляє, перероблює безпосередньо виробник цих товарів (продукції), а також продукти обробки й переробки таких товарів (продукції), якщо вони були придбані чи вироблені на власних або орендованих потужностях (площах) для продажу, переробки або внутрішньогосподарського споживання (підпункт14.1.234 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Дохід сільськогосподарського товаровиробника, отриманий від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки (крім підакцизних товарів, за винятком виноматеріалів виноградних (коди згідно з УКТ ЗЕД 2204 29 - 2204 30), вироблених на підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції), включає, зокрема, доходи, отримані від реалізації продукції рослинництва, що вироблена (вирощена) на угіддях, які належать сільськогосподарському товаровиробнику на праві власності або надані йому в користування, а також продукції рибництва, виловленої (зібраної), розведеної, вирощеної у внутрішніх водоймах (озерах, ставках і водосховищах), та продуктів її переробки на власних підприємствах або орендованих виробничих потужностях (п.п. 298.8.3 п. 298.8 ст. 298 Кодексу).

Виходячи з викладеного, дохід, отриманий від реалізації продукції, виготовленої на власних потужностях з сировини, яка придбана у інших сільськогосподарських товаровиробників або постачальників, не відноситься до доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва, а враховується у загальній сумі доходу сільськогосподарського товаровиробника.

При цьому, до складу доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції, включається дохід, отриманий від реалізації комбікормів, виготовлених з власної сировини.

Щодо другого питання

 Частка сільськогосподарського товаровиробництва для цілей глави 1 розділу XIV Кодексу — це питома вага доходу сільськогосподарського товаровиробника, отриманого від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, у загальній сумі його доходу, яку враховують під час визначення права такого товаровиробника на реєстрацію як платника податку (підпункт14.1.262 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).

Форма розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва (далі - Розрахунок) затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 р. № 772 «Про затвердження Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.04.2012 за № 510/20823.

Джерелом інформації при складанні Розрахунку є дані бухгалтерського обліку.

Дохід підприємства визначається відповідно до вимог Національного положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.1999 № 290 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку» зі змінами та доповненнями.

         У рядку 1.4 Розрахунку відображається дохід, отриманий від реалізації  продуктів переробки продукції рослинництва та рибництва, що вироблені на власних підприємствах або на орендованих виробничих потужностях.

         У рядку 2 Розрахунку вказується загальна сума доходу сільськогосподарського товаровиробника.

Додатково повідомляємо, що п.п. 528 п. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема   ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.