X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.07.2021 р. № 2757/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Товариство повідомляє, що основним видом діяльності є виробництво безалкогольних напоїв та мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки (КВЕД – 11.07). Дану господарську діяльність Товариство веде понад 15 років та займає відповідну нішу на ринку.

На протязі 2019-2021р.. Товариство надає послуги з виробництва безалкогольних напоїв та мінеральних вод розлитих у ПЕТ – пляшки в рамках договору переробки давальницької сировини укладеного з ТОВ ___.

12.01.2021 Товариством було направлено до ДПС України Таблицю даних платника податку на додану вартість (реєстраційний номер – ____). Проте податковим органом даний документ було відхилено з наступною відміткою, далі мовою оригіналу - «Виявлені помилки/зауваження: При необхідності виправте документ та надішліть його знову. В таблиці даних платника податку на додану вартість від 12.01.2021 № 9000711511. В рядку № 1 код послуги 11.07, зазначений Графи «Код згідно з УКТ ЗЕД/ Державним класифікатором продукції та послуг товарів/послуг (постачання/надання)» не відповідає актуальним кодам товарів згідно з УКТ ЗЕД та/або кодам послуги згідно з ДКПП. Державна податкова служба».

Послуги з виробництва мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки

відповідно до наказу Держспоживстандарт України за № 457 від 11.10.2010 «Державний класифікатор продукції послуг ДК016:2010» має код 11.07.

Товариство запитує:

Чи правомірно Товариством зазначено в Таблиці платником код послуг 11.07 стосовно надання послуг виробництва безалкогольних напоїв та мінеральних вод розлитих у ПЕТ-пляшки в рамках договору переробки давальницької сировини?

Щодо зазначеного питання.

 Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затверджено, зокрема, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних
(далі – Порядок).

Цей Порядок зокрема визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Відповідно до пункту 2 Порядку таблиця даних платника податку – зведена інформація, що подається платником податку до контролюючого органу, щодо кодів видів економічної діяльності платника податку згідно з Класифікатором видів економічної діяльності, кодів товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодів послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Згідно з пунктом 13 Порядку у таблиці даних платника податку
(далі – Таблиця) зазначаються:

види економічної діяльності відповідно до Класифікація видів
економічної діяльності ДК 009:2010 (далі – КВЕД);

коди товарів згідно з УКТЗЕД, що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України;

коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг
ДК 016:2010 (далі – ДКПП), що постачаються та/або придбаваються (отримуються) платником податку, ввозяться на митну територію України.

Слід зазначити, що одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів/послуг в одному рядку Таблиці не допускається.

Після подання Таблиці, надалі при складанні податкових накладних/ розрахунків коригувань, коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг згідно з ДКПП мають вказуватися на рівні тих знаків (цифр), які зазначені в поданій Таблиці. Якщо в Таблиці коди будуть вказані на рівні 4 перших цифр, а в податковій накладній/розрахунку коригування – на рівні 5 і більше цифр, то реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування може бути зупинена (наприклад, коди «00.00» і «00.00.00-00.00» не ідентичні і розуміються як різні).

Коди ДКПП, КВЕД та УКТЗЕД затверджені наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.

Крім цього, відповідно до ст.  67 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI (далі – Митний кодекс) українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України.

В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів.

Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду.

Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).

Згідно із ст. 68 Митного кодексу  ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 Ведення УКТ ЗЕД передбачає, зокрема розроблення пояснень і рекомендацій до УКТ ЗЕД та забезпечення їх опублікування.

З 03.07.2020 при визначенні кодів УКТ ЗЕД слід керуватись вже кодами  нового Закону України від 04.06.2020  № 674-ІХ «Про Митний тариф України». Для правильної класифікації товарів суб’єкти господарювання повинні керуватись перехідними таблицями з кодів УКТ ЗЕД версії 2012 року на коди УКТ ЗЕД версії 2017 року, які  затверджено наказом Державної митної служби України від 01.07.2020 № 234 «Про затвердження Перехідних таблиць від УКТЗЕД версії 2012 р. до УКТ ЗЕД версії 2017 р.» .

Відповідно до інформаційних система ДПС основний вид діяльності
ПрАТ ___«Виробництво безалкогольних напоїв, виробництво мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки» (КВЕД – 11.07), при цьому згідно з ДКПП коду 11.07 відповідає товар – «Напої безалкогольні; мінеральні води та інші води у пляшках».

При цьому в Довіднику ДПС послуги які надаються при виготовлені вказаного вище товару можуть кодуватися як 11.07.9 (11.07.99 та 11.07.99-00.00) «Роботи субпідрядні як частина виробництва мінеральних вод і безалкогольних напоїв» та відсутній код 11.07.

Зважаючи на зазначене системою було відхилено таблицю з причини
«Код згідно з УКТЗЕД/ Державним класифікатором продукції та послуг товарів/послуг (постачання/надання)» не відповідає актуальним кодам товарів згідно з УКТЗЕД та/або кодам послуги згідно з ДКПП».

Також зазначаємо, що в разі неврахування таблиці даних платника податку, платник має право подати її повторно з урахуванням вимог Порядку.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповіднодо пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальнаподатковаконсультаціямаєіндивідуальний характер і можевикористовуватисьвиключноплатникомподатків, якомунаданотакуконсультацію.