X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 28.07.2021 р. № 2920/ІПК/15-32-04-02-14

Головне управління ДПС в Одеській області на звернення Державного закладу санаторія (далі – Санаторій) щодо сплати земельного податку (далі – Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), повідомляє.

Санаторій поінформував, що має у власності об’єкти нерухомого майна (нежитлові будівлі, далі – Об’єкти), що розташовані на земельній ділянці, наданої Санаторію на праві постійного користування державний акт та як заклад оздоровлення і відпочинку державної форми власності звільнений від сплати Податку.

Санаторій, посилаючись на те, що надає частину Об’єктів в оренду, запитує про порядок справляння Податку за вказану земельну ділянку.

Статтею 284 Кодексу визначено особливості оподаткування платою за землю, згідно з якими Податок сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території у разі надання платником плати за землю, який користується пільгою з Податку, в оренду земельних ділянок, окремих будівель, споруд або їх частин.

Оскільки право на користування земельною ділянкою під Об’єктами настає у результаті укладання цивільно-правових угод з оренди таких Об’єктів, то порядок компенсації плати за користування земельними ділянками слід урегулювати такими угодами.

Відповідно до ст. 796 Цивільного кодексу України одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму. У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець).

Таким чином, якщо у договорі оренди (найму, позики) земельної ділянки та/або нерухомого майна, що розташоване на такій земельній ділянці, розмір земельної ділянки, право користування якою передається по договору оренди (найму, позики), не визначений, земельний податок за таку земельну ділянку та земельну ділянку під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах за всю площу земельної ділянки з урахуванням прибудинкової території (п. 284.3 ст. 284 Кодексу).

Якщо у договорі оренди Об’єкту площа або частка земельної ділянки, яка разом з Об’єктом передається в користування, Санаторієм визначена, то Податок сплачується пропорційно тій частині площі Об’єкта, що передана в оренду, з урахуванням прибудинкової території.

Отже, договір оренди Об’єкту має містити розрахунок пропорційності, за яким визначено розмір земельної ділянки, переданої в оренду з Об’єктом, розташованим на такій земельній ділянці.

Питання цивільно-правових відносин, які склалися за договорами оренди Об’єктів або їх частин, у тому числі щодо визначення розміру відшкодування (компенсації) витрат на сплату Податку, не є об’єктами регулювання Кодексом.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).