X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.07.2021 р. № 2580/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств отриманих коштів за проведення робіт по об’єкту, який фінансується коштами Гранту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзута, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє таке.

Відповідно до наданої інформації, товариствовиступає учасником тендеру на виконання робітза проектом: «Реконструкція будівель та споруд амфітеатру в м. Рахів по вул. Буркут, будинок б/н», який фінансується за кошти Гранту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу. Проект міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу зареєстровано Секретаріатом Кабінету Міністрів України 27 серпня 2020 року за № 4504.

У товариства  виникло питання: чи звільняються від оподаткування податком на прибуток підприємств отримані кошти міжнародної технічної допомоги (далі – МТД) за проведення робіт в межах договірних відносин з подальшим укладанням договору між Замовником та Виконавцем робіт.

Відповідно до п. 30.1 ст. 30 Кодексу податкова пільга - це передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов’язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 цієї статті Кодексу.

Пунктом 3.2 ст. 3 Кодексу встановлено, що якщо міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

Порядок залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги  затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 року № 153 (далі – Порядок № 153).

         Відповідно до п. 2 Порядку № 153 виконавцем проекту є будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з партнером з розвитку або уповноваженою партнером з розвитку особою та забезпечує реалізацію проекту (програми), у тому числі на платній основі; реципієнтом – резидент (фізична або юридична особа), який безпосередньо одержує міжнародну технічну допомогу згідно з проектом (програмою).

При цьому, субпідрядник - будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з виконавцем або реципієнтом, забезпечує реалізацію проекту (програми) в частині або в цілому та проводить процедури закупівлі за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги в рамках проекту (програми).

Абзацом п’ятим п. 23 Порядку № 153 передбачено, що виконавець та субпідрядник, що реалізують право на податкові пільги, передбачені законодавством та міжнародними договорами України (крім договорів, пов’язаних із виконанням робіт з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему), щомісяця до 20 числа складає та подає в письмовому та електронному вигляді органові ДПС, в якому перебуває на обліку як платник податків, інформаційне підтвердження за формою згідно з додатком 8 до цього Порядку.

Відповідно до інформації, наданої заявником, проект програми № 4504 здійснюється у межахРамкової угоди між Урядом України і Комісією Європейських Співтовариств, ратифікована Законом України від 3 вересня 2008 року № 360-VI  (далі – Угода).

Партнером з розвитку проекту є Європейське Співтовариство.Реципієнтом вказаного проекту виступає Рахівська міська рада,бенефіціаром- Закарпатська ОДА, виконавцем є сільська рада громади.

Відповідно до ст. 3Угоди заходи, що фінансуються в цілому або частково коштом Співтовариства, не обкладаються податками, митними зборами, або іншими стягненнями аналогічного характеру, зокрема: будь-які товари, що імпортуються з метою реалізації заходів, фінансованих коштом Співтовариства, не обкладаються митними зборами та ввізним митом, податками та подібними виплатами аналогічного характеру, що стягуються Урядом, чи будь-яким його органом.

Контракти, фінансовані коштом Співтовариства, не підлягають сплаті податку на додану вартість, гербового, реєстраційного або інших аналогічних зборів в Україні, незалежно від того, чи існують такі збори, чи повинні бути впроваджені, і незалежно від того, чи укладені ці контракти з особами з України чи інших країн.

Таким чином, Угодою не передбачено звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств прибутку підприємств України, отриманого в рамках реалізації проекту МТД.

Відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.