X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.08.2021 р. № 2933/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення
ОCББ «Стурзовський»(далі – Підприємство)від 22.06.2021б/н
(вх. ДПС
3128/ІПК/6 від 24.06.2021)
щодо надання податкової консультації стосовно використання корпоративного електронного платіжного засобу,та в порядку статті 52 Податкового кодексу України(далі – Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення, Підприємство у своїй діяльності використовує корпоративний електронний платіжний засіб (далі – ЕПЗ)для проведення розрахунків за придбані товари (отримані послуги) та просить роз’яснити наступне:

  1. Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу оформлюватись прибутковими та видатковими ордерами таведенням касової книги (оприбутковуватись в касі)?
  2. Чи мають операції з застосуванням корпоративного електронного платіжного засобу відображатись в оборотно-сальдовій відомості
    рахунку 30?

Відповідно до пункту 2 розділу ІІ та пункту 1 розділу ІІІ Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05.11.2014 № 705, із змінами, суб’єкти господарювання мають право використовувати корпоративні платіжні картки для здійснення платіжних операцій відповідно до режимів рахунків, установлених нормативно-правовими актами Національного банку, та умов договору з емітентом.

Згідно з пунктом 20 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 № 148, фізичні особи – довірені особи установ/підприємств – юридичних осіб, які відповідно до законодавства України одержали готівку з поточного рахунку із застосуванням корпоративного ЕПЗ або особистого ЕПЗ, використовують її за призначенням без оприбуткування в касі. Зазначені довірені особи подають до бухгалтерії установи/підприємства звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб законодавством України, а також документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

Враховуючи те, що підзвітна особа, яка використовує корпоративну картку,не одержує за її допомогою готівкових коштів та, як відповідь на питання 1 звернення, повідомляємо, що касові операції, які не супроводжуються прийманням або видачою готівки в/зкаси підприємства не підлягають оформленню прибутковими та видатковими касовими ордерами, та не повинні відображатись в касовій книзі.

Оскільки, згідно з наведеним прикладом у запиті, готівкові операції підзвітною особою Підприємства не проводяться, у відповідь на питання 2 повідомляємо, що операції, проведенні у безготівковій формі з використанням корпоративного ЕПЗ, не потребують відображення в оборотно-сальдових відомостях по рахунку 30 (субрахунку 301).

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер,діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультаціїі може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.