Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення) щодо практичного застосування норм податкового законодавства, та в межах компетенції повідомляє,що відповідь надається з урахуванням норм чинного законодавства, які діяли у 2020 році.
Платник податків запитує чи потрібно показувати в рядку «Військовий збір» у розділі ІІ звіту за формою № 1ДФ нараховану та виплачену допомогу по вагітності і пологах, якщо з неї не утримують ні податок на доходи фізичних осіб, ні військовий збір. А також, чи потрібно показувати в рядку «Військовий збір» у розділі ІІ звіту за формою № 1ДФ дохід, виплачений фізичній особі – підприємцю, який надав послуги (виконав роботи), навіть якщо такий дохід не оподатковується ні податком на доходи фізичних осіб, ні військовим збором.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IVКодексу, згідно з підпунктом 163.1.1 пункту 163.1 статті 163 Кодексу - об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Перелік доходів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків визначено ст. 165 Кодексу, зокрема сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги, компенсацій (включаючи грошові компенсації особам з інвалідністю, на дітей з інвалідністю при реалізації індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів
(п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу).
Відповідно до п. п. 1.7 п. 16¹ підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).
Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів зобов’язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), до контролюючого органу за основним місцем обліку.
Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (далі – Порядок) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4.
Відповідно до п. 3.11 розділу III Порядкуу рядку «Військовий збір» розділуII «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір»відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платникаподатку, якійнараховані доходи, з якихутримуєтьсявійськовийзбір, не зазначаються.
Згідно з Довідником ознак доходів фізичних осіб наведеному у додатку до Порядку, допомога по вагітності і пологах відображається податковим агентом під ознакою доходу «128», а дохід, виплачений фізичній особі – підприємцю – під ознакою доходу «157».
При цьому, зазначені доходи також відображаються у розділі ІІ за формою № 1ДФ податкового розрахунку у рядку «Військовий збір».
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |