X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.07.2021 р. № 2810/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) розглянула звернення Підприємця  про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

         Підприємець повідомляє, що перебуває на загальній системі оподаткування, здійснює діяльність за основним КВЕДом - 56.10 (діяльність  ресторанів, надання послуг мобільного харчування).

         В 2020 році Підприємцем отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з реєстраційним номером ____ терміном дії з ____ до ____ на господарську одиницю – кафе, за адресою місця торгівлі: _____, та належним чином сплачувались чергові платежі.

         Аналізуючи Ліцензійний реєстр діючих ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, який опубліковано 17 червня 2021 о 15.31 Департаментом контролю за підакцизними товарами ДПС України (https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/414999.html), виявлено, що станом на 18.06.2021 року ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями з реєстраційним номером ____ в даному реєстрі відсутня.

Підприємець запитує:

  1. Чи продовжується дія ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями для закладу громадського харчування Підприємця, термін дії якої закінчився в період дії карантину, та чи є вона чинною станом на 18.06.2021 року і в подальшому?
  2. Чи необхідно сплачувати чергові платежі за додатковий період (на період карантину та обмежувальних заходів, а також протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення), якщо вищевказана ліцензія діюча?

Щодо зазначених питань.

Законом України від 04 грудня 2020 року №1071-ІХ «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» внесено зміни, зокрема, до Закону України від 19грудня 1995 року № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" (далі - Закон № 481), а саме, ст. 18 Закону № 481 доповнено частиною тридцятою, відповідно до якої під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, до закладів громадського харчування, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, не застосовуються положення частини сорок сьомої, сорок восьмої та абзацу четвертого частини сорок дев’ятої ст. 15 Закону № 481.

Таким чином, під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення, до закладів громадського харчування, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями не застосовуються норми ст. 15 Закону № 481 стосовно призупинення (анулювання) ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у разі несплати або несвоєчасної сплати чергових платежів у період карантину.

Відповідно до ст. 1 Закону України від 23 грудня 1997   № 771/97-ВР  «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» заклади громадського харчування – ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад незалежно від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам.

Відповідно до Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010  затверджених наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457, КВЕД 56.10 – Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування, цей клас включає послуги з надання харчування споживачам, незалежно від того, чи їх подають у спеціалізованих місцях громадського харчування або в ресторанах самообслуговування, чи їх споживають у приміщенні, забирають із собою або замовляють додому. До цього класу також відносять приготування та подачу їжі для негайного споживання з автомобілів або пересувних вагончиків.

Цей клас включає діяльність:

ресторанів;

кафе;

ресторанів швидкого обслуговування;

місць з наданням їжі для споживання за межами закладу;

вагончиків з продажу морозива;

пересувних вагончиків з продажу їжі;

діяльність із приготування їжі в торгівельних мережах.

Цей клас також включає:

Діяльність ресторанів і барів, пов’язану з доставкою їжі за умови залучення окремих одиниць. 

На виконання статті 25 Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" затвердженоПорядок ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам(далі – Порядок) наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.03.2016 за № 382/28512.

Процедуру державної реєстрації потужностей, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів та не потребують отримання експлуатаційного дозволу, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку (далі – Реєстр) та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам визначає Порядок (п. 1.1. Порядку)

Відповідно до п. 4.3 Порядку компетентний орган забезпечує для громадськостібезперервний та безоплатний доступ до відомостейРеєстру найогоофіційному веб-сайті.

За данимивідомостей Реєстру на його офіційному веб-сайті,ФОП_____ не зареєстрував жодну потужність.

Не застосовуються норми ст. 15 Закону № 481 стосовно призупинення (анулювання) ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоямипід час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також протягом трьох місяців після його/їх закінчення до суб’єкта господарювання, який має статус закладу громадського харчування та зареєстровані потужності в Реєстрі і має ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у разі несплати або несвоєчасної сплати чергових платежів у період карантину.

Враховуючи зазначене, Підприємцем не зареєстровано жодну потужність в Реєстрі, тому Підприємцю відповідно до ч. 28 ст. 15  Закону № 481 необхідно сплачувати чергові платежіза ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоямипід часдії карантину.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватись виключно платником податків, якому надано таку консультацію.