X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.08.2021 р. № 2962/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають внаслідок перерахунку іноземної валюти в національну за кредиторською заборгованістю зі сплати відсотків за договором позики, що отримана від нерезидента,та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, у ТОВ станом на 31.12.2019 за даними бухгалтерського обліку рахується довгострокова заборгованість по отриманій позиці в іноземній валюті від засновника нерезидента, яку на дату балансу було дисконтовано (приведено до теперішньої вартості).

Суму дисконту відображено у складі іншого додаткового капіталу.

На кожну дату балансу валютна заборгованість переоцінюється через зміну курсу. Курсова різниця на суму дисконту нараховується за правилами бухгалтерського обліку.

У ТОВ виникло питання: Чи відображаються в складі доходів та витрат підприємства курсові різниці, нараховані на суму дисконту по отриманих позиках від засновника-нерезидента?

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму курсових різниць, що виникають за операціями в іноземній валюті (отримання позики від засновника – нерезидента, дисконтування кредиторської заборгованості).

Перерахунок курсових різниць при зміні валютного курсу здійснюється за правилами бухгалтерського обліку.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 року № 996-XIV).

Таким чином питання відображенняу бухгалтерському обліку сум курсових різниць від перерахунку грошових коштів в іноземній валюті належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.