X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.08.2021 р. № 3024/ІПК/99-00-21-02-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо врахування при визначенні об’єкту оподаткування податком на прибуток витрат на сплату податку на додану вартість, та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє наступне.

В зверненні зазначено, що основним видом господарської діяльності ДПє виготовлення меблів із високоякісних, екологічних матеріалів та постачання продукції зі шкіри.

Товариство надає фізичним особам, які перебувають з ним у трудових відносинах, додаткові блага, передбачені колективним договором, зокрема у вигляді забезпечення харчування за принципом «шведського столу».

Оскільки операції з придбання ДП товарів та послуг для надання своїм працівникам додаткових благ, зокрема, у вигляді забезпечення харчування за принципом «шведського столу» не є господарською діяльністю ДП, то ДП нараховувало та сплачувало податок на додану вартість.

При цьому, ДП враховувало в складі витрат відповідних податкових періодів нараховані та сплачені у зв’язку з придбанням додаткових благ для працівників суми ПДВ.

У заявника виниклопитання щодо врахування при визначенні об’єкту оподаткування податком на прибуток витрат на сплату податку на додану вартість за операціями, які не є господарською діяльністю товариства та полягали у придбанні додаткових благ для працівників.

Відповідно доп. 44.1 ст. 44 Кодексу для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно п. 44.2 ст. 44 Кодексу для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134. ст. 134 Кодексу об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.

Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування на суму витрат на сплату податку на додану вартістьза операціями з придбання та надання додаткових благ працівникам ДП у вигляді забезпечення харчуванням за принципом «шведський стіл».

Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату до оподаткування.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку в державному секторі, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (частина друга ст. 6 Закону України
від 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Отже, питання формування витрат у бухгалтерському обліку належить до компетенції Міністерства фінансів України.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).