Відповідно до пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими є господарські операції, які впливають на об’єкт оподаткування платника податку, що здійснюються, зокрема з пов’язаною особою - нерезидентом.
Господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об'єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, але не виключно:
операції з товарами, такими як сировина, готова продукція тощо; операції з надання послуг;
операції з нематеріальними активами, такими як роялті, ліцензії, плата за використання патентів, товарних знаків, ноу-хау тощо, а також з будь-якими іншими об'єктами інтелектуальної власності;
фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо;
операції з купівлі чи продажу корпоративних прав, акцій або інших інвестицій, купівлі чи продажу довгострокових матеріальних і нематеріальних активів. (пп. 39.2.1.4 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).
Отже, з урахуванням положень пп. 39.2.1.4. пп. 39.2. п. 39.2 ст. 39 Кодексу, у разі відвантаження товарів нерезиденту (який не є пов’язаною особою та не зареєстрований у державі (на території), які включені до переліку держав (територій), затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу) розрахунок за який здійснюється з іншим нерезидентом - пов’язаною особою, така операція підпадає під визначення контрольованої за умови відповідності пп. 39.2.1.7 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу, ціна за якою з метою трансфертного ціноутворення розглядається з урахуванням умов договору поставки і оплати за такий товар, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток резидента.
Звертаємо увагу, що інформація щодо контрольованих операцій, здійснених платником податків у 2016 році, зазначається у звіті з урахуванням та відповідно до критеріїв, які діяли у 2016 році під час здійснення господарських операцій. Тобто для розрахунку вартісного критерію та визнання господарських операцій контрольованими мають використовуватись норми пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу у редакції, що діяла на момент здійснення господарських операцій (тобто до 01.01.2017 року).
При цьому слід зазначити, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, у тому числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребують аналізу документів та матеріалів, що дозволяють ідентифікувати предмет запиту більш детально. Тому з метою отримання більш конкретної відповіді доцільно звернутися до контролюючого органу із відповідним запитом із наданням копій відповідних документів, що відображають описані господарські операції.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |