X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 31.08.2021 р. № 3169/ІПК/99-00-04-01-03-06

Державна податкова служба України на виконання постанови Другого апеляційного адміністративного суду від ……. у справі № ………. щодо визнання протиправною та скасування індивідуальної податкової консультації ГУ ДПС у Харківській області від ….. № ……./ІПК/20-40-04-03-20, наданої на звернення  Товариства, керуючись ст.ст. 52, 53 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що перебуває на третій групі спрощеної системи оподаткування та є власником об’єктів нерухомого майна і земельних ділянок, на яких це майно розташоване. Товариство у відповідності до основного виду діяльності передає приналежне йому нерухоме майно в користування на умовах оренди.

Товариство просить надати роз’яснення з якої дати у нього виникає обов’язок нарахування та сплати земельного податку за такі ділянки з огляду на пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу у редакції Закону України від 16.01.2020 № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466) з 01 липня 2020 року чи з 01 січня 2021 року.

Конституція України згідно зі ст. 8 Конституції України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Частиною другою ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини п’ятої ст. 94 Конституції України закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування.

Тобто нове нормативне регулювання застосовується з дня набрання ним чинності або з дня, встановленого цим нормативно-правовим актом, але не раніше дня його офіційного опублікування.

Таким чином дата набрання чинності Законом № 466 визначена п. 1 його Прикінцевих положень як день, наступний за днем його опублікування, який 22 травня 2020 року опублікований у газеті «Голос України» за № 84, не суперечить Конституції України.

Разом з тим Верховна Рада України прийняттям Закону України від 17 грудня 2020 року № 1117-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» підтвердила свою позицію щодо набрання чинності Закону в частині земельного податку, зокрема, за земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку) з дня, наступного за днем опублікування Закону, тобто з 23 травня 2020 року.

Статтею 1 Прикінцевих положень Закону № 466 передбачено, що пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу набирає чинності з 1 липня 2020 року.

При цьому, зміна положень Кодексу може здійснюватись виключно шляхом внесення змін до цього Кодексу (п. 2.1 ст. 2 Кодексу).

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).