Державна податкова служба України розглянула звернення Університету, надане Головним управлінням ДПС у Львівській області, щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання справляння плати за землю, та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України (далі − Кодекс), повідомляє.
Університет поінформував, що згідно зі Статутом, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України, є закладом вищої освіти, який засновано на державній формі власності та належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України. Університет повідомляє, що згідно зі Статутом власні надходження, кошти загального та спеціального фондів бюджету спрямовуються виключно на статутну діяльність та власне утримання Університету, кошти не вважаються прибутком і не підлягають оподаткуванню. Університет включений до Реєстру неприбуткових установ та організацій з ознакою неприбутковості 0031 «бюджетні установи».
Університет, посилаючись на свій статус неприбуткової організації та п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу, просить надати роз’яснення щодо права на застосування пільг із земельного податку.
Університет не надав інформацію щодо земельної ділянки та не повідомив про наявність прав на неї.
Від сплати земельного податку звільняються, зокрема заклади освіти, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу).
Пільги щодо сплати земельного податку передбачені Кодексом для суб’єктів господарювання, які є платниками земельного податку.
Платниками земельного податку є власники земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійні землекористувачі (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14, п. 269.1 ст. 269 Кодексу).
Таким чином право на пільгу зі сплати земельного податку, передбачену п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу, мають особи у разі оформлення ними прав власності/постійного користування на земельну ділянку, а також які не мають інших джерел фінансування, крім коштів державного або місцевих бюджетів.
Бюджетним кодексом України визначено, що до бюджетних установ належать організації, які створені у встановленому порядку органами державної влади та органами місцевого самоврядування, повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими (п. 12 ч.1 ст. 2 Бюджетного кодексу України).
Разом з цим, бюджетні установи додатково до коштів загального фонду бюджету отримують власні надходження (кошти, отримані в установленому порядку як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації в установленому порядку продукції чи майна та іншої діяльності), які включаються до спеціального фонду бюджету та мають цільове спрямування (част. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України).
Отже, статус бюджетної установи не передбачає обов’язкову умову фінансування виключно за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
Таким чином, Університет не може скористатися правом на пільгу з земельного податку, передбачену п.п. 282.1.4 п. 282.1 ст. 282 Кодексу.
Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |