Державна податкова служба України розглянула запит Товариства про надання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, в межах своїх повноважень, повідомляє таке.
У запиті Товариство зазначає, що ним було придбано бензол сирий кам'яновугільний (код УКТ 3EД 2707109000) на внутрішньому ринку України для переробки у власному виробництві вмежах квот, встановлених Постановою КМУ від 04.03.2013 р.№ 158 з оформленням податкового векселю АА 2695202 згідно ст. 229 Кодексу.
Після переробки бензолу було складено та зареєстровано акцизну накладну від 04.06.2020 року, в якій зазначено код операції для складання в одному примірнику - «1», умови оподаткування - «4», особа - отримувач пального - «Неплатник» та вказано серію та номер векселя.
Така акцизна накладна відхилена ДПС, з причиною відхилення «Документ не може бути прийнятий -Порушено вимоги п.п. 229.6.1 п. 229.6 ст. 229 Кодексу, а саме: реквізити податкового векселю неможуть бути заповненими при реалізації пального в межах однієї юридичної особи».
Виходячи з вищевказаного, Товариством було складено та зареєстровано акцизну накладну від 04.06.2020 № 36 з вказанням реквізитів податкового векселя.
Враховуючи вищевикладене, Товариство запитує чи потрібно після переробки в межах однієї юридичної особи бензолу, придбаного на внутрішньому ринку України, при складанні акцизної накладної вказувати серію і номер векселю та, якщо потрібно, просить надати консультацію з вірного заповнення акцизної накладної у вищевказаному випадку.
До зазначеного запитання.
Відповідно до п.п. 229.6.1 п. 229.6 ст. 229 Кодексу речовини, що використовуються як компоненти моторних палив (зокрема, код 2707 10 90 00згідно з УКТ ЗЕД), можуть бути реалізовані як сировина для виробництва в хімічній промисловості за нульовою ставкою акцизного податку.
У такому разі контролюючі органи здійснюють контроль за їх цільовим використанням.
Операції з передачі речовин, що використовуються як компоненти моторних палив у межах однієї юридичної особи здійснюються без оформлення податкового векселя з обов'язковим підтвердженням цільового використання таких речовин в порядку, передбаченому цим пунктом цієї статті для операцій з оформлення податкового векселя.
Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального, заявки на поповнення (коригування) залишку спирту етилового затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2020 № 729 (далі – Порядок№ 729).
Згідно із п. 4 розділу ІІ Порядку № 729 у верхній лівій частині акцизної накладної, у рядку ознаки щодо умов оподаткування пального, зокрема зазначається:
"4" - пальне, реалізоване та/або використане як сировина для виробництва непідакцизної продукції, яке оподатковується на умовах, встановлених п. 229.2 - 229.7 ст. 229 Кодексу. Акцизні накладні з ознакою щодо умов оподаткування "4" (які передбачають відвантаження пального на умовах, встановлених п. 229.2 -229.7 ст. 229 Кодексу) можуть бути виписані в межах ліміту квот, встановлених Кабінетом Міністрів України для отримувачів такого пального.
"6" - на умовах, встановлених п.п. 229.6.1 п. 229.6 ст. 229 Кодексу (передача пального в межах однієї юридичної особи без оформлення податкового векселя).
Відповідно до п. 31 розд. ІІ Порядку № 729 в акцизних накладних, складених на операції з ознаками щодо умов оподаткування "4" (пальне, реалізоване та/або використане як сировина для виробництва непідакцизної продукції, яке оподатковується на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.7 статті 229 розділу VI Кодексу), зазначаються серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення пального.
Реквізити податкового векселя, визначені в цьому пункті, зазначаються в акцизних накладних, складених на операції з реалізації пального, що оподатковується на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.7 статті 229 розділу VI Кодексу, по всьому ланцюгу постачання пального, до підтвердження цільового використання такого пального і погашення податкового векселя у встановлені строки.
В акцизних накладних, складених на операції з передачі у межах однієї юридичної особи речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, відповідно до підпункту 229.6.1 пункту 229.6 статті 229 розділу VI Кодексу (ознака щодо умов оподаткування "6") серія та номер податкового векселя не зазначаються.
В акцизній накладній, складеній при передачі пального відповідно до підпункту 229.6.1 пункту 229.6 статті 229 розділу VI Кодексу (у межах однієї юридичної особи без оформлення податкового векселя), в якій зазначено ознаку щодо умов оподаткування пального "6", зазначається код операції для складання в одному примірнику "1" або "8", а особа, що реалізує пальне, зазначається відповідно до переліку підприємств, яким надано квоти на підакцизну продукцію, що ввозиться чи відвантажується відповідно до пункту 229.6 статті 229 розділу VI Кодексу (п. 23 розд. ІІ Порядку № 729).
Таким чином, після переробки в межах однієї юридичної особи бензолу в акцизній накладній зазначається ознака щодо умов оподаткування "6", особа, що реалізує пальне, зазначається відповідно до переліку підприємств, яким надано квоти на підакцизну продукцію, а серія та номер податкового векселя не зазначаються. При складанні акцизної накладної з умовами оподаткування "4" (пальне, реалізоване та/або використане як сировина для виробництва непідакцизної продукції, яке оподатковується на умовах, встановлених пунктами 229.2 - 229.7 статті 229 розділу VI Кодексу), зазначаються серія та номер податкового векселя, виданого до отримання або ввезення пального.
Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |