X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 01.09.2021 р. № 3211/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула зверненняТовариства про надання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та, в межах своїх повноважень, повідомляє таке.

У зверненні Товариство зазначило, що основним видом його економічної діяльності є добування залізних руд. Воно з 01.07.2019 зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального, отримало ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), та зареєструвало на своїй території два акцизних склади: автозаправну станцію зі стаціонарними резервуарами та паливозаправними колонками та акцизний склад, що включає комплекс ємностей, розміщених на території підприємства.

Отримання пального від постачальників відбувається у стаціонарні ємності та оприбутковується за фактично отриманим обсягом. В подальшому пальне реалізується для власного споживання через паливороздавальні колонки.Структурні підрозділи(цехи,дільниці) отримують підакцизне пальнез автозаправноїстанції у власні численні ємності (каністри, бочки) за допомогою рухомих паливозаправників та вантажного автомобіля, в якому пальне транспортується в металевій тарі від власної АЗС до території підрозділу для використання його в своїй виробничій діяльності.

Ємності структурних підрозділів, в яких зберігається пальне, мають незначну місткість (від 5 до 200 л) та не є стаціонарними.

Товариство формує дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій з УКТ ЗЕД (Довідка 2) та подає їх засобами електронного зв'язку до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Вказану довідку підприємство подає виключно в розрізі стаціонарних резервуарів.

Товариство отримало індивідуальну податкову консультацію від 10.07.2020 про зіставлення показників із системи електронного адміністрування реалізації пального за показниками Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального обігу та залишків пального у розрізі кодів згідно з УКТ ЗЕД. В консультації зроблено висновок про необхідність забезпечення підприємством відповідності відображення показників у первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку з показниками ЄДР витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі.

Враховуючи вищевикладене, Товариство запитує чи потрібно надавати відповідну інформацію (Довідку 2) до центрального органу виконавчої влади, що реалізуєдержавну податкову політику також і стосовно пального, що зберігається та реалізується з пересувних ємностей? Якщо так, яку інформацію необхідно вказати щодо встановлених засобів вимірювання? Чи можна, з огляду на те, що на пересувних ємностях не встановлюються рівнеміри-лічильники, інформацію надавати не в розрізі кожної ємності, а комплексно?

До зазначених запитань.

Відповідно до ст. 233 Кодексу для перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального здійснюється автоматичне зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального (далі – зіставлення).

Порядок здійснення Державною податковою службою зіставлення для забезпечення перевірки повноти декларування та сплати акцизного податку платниками податку з обсягів ввезеного на митну територію України, виробленого та реалізованого на митній території України пального або спирту етилового затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 року № 715 «Про затвердження Порядку здійснення Державною податковою службою автоматичного зіставлення показників обсягів обігу та залишків пального, показників обсягів обігу спирту етилового» (далі – Порядок № 715).

Період здійснення зіставлення дорівнює календарному місяцю (п. 7 Порядку № 715).

Наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 р. № 944 «Про затвердження формату даних, структури та форм електронних документів для наповнення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі» (далі – Наказ № 944), затверджено зокрема, Форму довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі – Довідка 2).

Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, подають Довідку 2 не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця, та заповнюють всі таблиці Довідки 2.

При цьому, у таблиці 3 «Інформація щодо добового обсягу реалізованого пального за кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за звітну добу за показниками витратомірів, встановлених на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованих на такому акцизному складі (літри, приведені до температури 15° C)» Довідки 2 та у таблиці 4 «Інформація щодо загального обсягу реалізованого пального за кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за звітну добу з акцизного складу (літри, приведені до температури 15° C)» Довідки 2 таким розпорядником акцизного складу зазначаються обсяги пального, що були відвантажені для потреб власного споживання чи промислової переробки за звітний місяць.

Відповідно до пп. 18 п. 2 розділу II Структури реєстру, затвердженого наказом № 944 реєстр містить інформацію, зокрема, але не виключно щодо обсягів залишків пального, що знаходяться на акцизному складі в тарі, балонах, упаковці, щодо добового обсягу отриманого та реалізованого пального в тарі, балонах, упаковці за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД на акцизному складі (літри, приведені до температури 15° C), зокрема: обсягу залишку пального на акцизному складі на початок доби; обсягу залишку пального на акцизному складі на кінець доби; добового обсягу отриманого пального на акцизний склад та добового обсягу реалізованого пального з акцизного складу.

Таким чином, Товариству необхідно надавати Довідку 2, при цьому в ній зазначається інформація щодо загального обсягу залишку пального за кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за показниками рівнемірів або за показниками інших вимірювальних приладів, використаного (реалізованого)для виробництва продукції пального, в тому числі комплексно через пересувні ємності, та залишку пального в металевій тарі, зокрема, в Таблиці 6 (обсяг залишку пального в тарі на початок місяця - графа 13.4 та на кінець місяця -графа 13.5), а  в Таблиці 4 (у графі 11.4  підсумок показників графи 10.5 або 10.6 таблиці 3).

Слід зазначити, що до звернення Товариства не надано будь-яких документів, щодо фактів здійснення господарських операцій, відповідно надати змістовну відповідь на порушені питання не видається можливим.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.