Головне управління ДПС у Львівській області за результатами розгляду запиту від … на отримання індивідуальної податкової консультації ФОП … щодо необхідності застосування реєстратора розрахункових операцій, якщо місцем реалізації товару і отриманням коштів є відділення служби доставки та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – Кодекс), повідомляє.
Відповідно до звернення ФОП … (далі - Підриємець), знаходиться на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку другої групи, перевищив граничний обсяг доходу встановлений Кодексом та здійснює діяльність у сфері торгівлі.
Підприємець просить надати роз’яснення, чи потрібно йому застосовувати РРО та/або ПРРО, у випадку здійснення розрахункових операцій у мережі інтернет з використанням платіжних сервісів, за умови, що доставка товарів здійснюється за допомогою служби доставки, в контексті звернення «Нова Пошта» (далі – кур’єр).
Правові засади застосування РРО та/або ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до преамбули цього Закону, встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
За інформацією наведеною у зверненні, ФОП … перевищив
у ІІ кварталі 2021 року граничний обсяг доходу, встановлений Кодексом.
Враховуючи обсяг доходу, що перевищує встановлений Кодексом, обов’язок здійснювати господарську діяльність із застосуванням РРО та/або ПРРО виник в ФОП … у ІІІ кварталі 2021 року та має бути продовжений у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації, як платника єдиного податку, за умови проведення розрахункових операцій у розумінні Закону
№ 265.
Відповідно до підпункту 14.1.202 статті 14 Кодексу продаж (реалізація) товарів – будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довірчого управління, оперативного лізингу (оренди), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.
Момент виконання продавцем обов’язку передати покупцеві товар визначається згідно з положеннями Цивільного кодексу України про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено цим Законом (частина десята статті 11 Закону України «Про електронну комерцію» від 03 вересня 2015 № 675-VIII).
Відповідно до статті 664 Цивільного кодексу України обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент:
Частиною другою статті 664 цього Кодексу передбачено, що якщо з договору купівлі-продажу не випливає обов’язок продавця доставити товар або передати товар у його місцезнаходженні, обов’язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент здачі товару кур’єру для доставки покупцеві.
Текстом запиту та договору про надання послуг з переказу коштів, що розміщено на сайті ТОВ «Нова – Пей», в повному об’ємі підтверджується відсутність будь-якої участі ТОВ «Нова-Пей» у відносинах та виконанні нею зобов’язань, в межах договору купівлі – продажу товарів. Відтак, переказ коштів ТОВ «Нова-Пей» на розрахунковий рахунок ФОП … є окремою господарською операцією, що в свою чергу, не звільняє продавця (виконавця, постачальника) від обов’язку виконати свої зобов’язання перед покупцем, в межах договору купівлі – продажу, щодо надання (надсилання) такому покупцю розрахункового документу встановленої форми та змісту, як підтвердження передачі права власності на придбані товари.
Враховуючи викладене повідомляємо, що якщо споживач (клієнт) дистанційно замовив товар, наприклад на веб-сайті продавця (Інтернет – магазин), не здійснював передплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється кур’єром на підставі договору, відповідно до якого товар передається такому кур’єру для доставки покупцю, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується кур’єром безпосередньо при передачі товару покупцю у своєму відділенні, а продавець зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну, яка буде свідчити про походження товару. Також, у передбачених законодавством випадках, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.
Наголошуємо, що приєднання до договору «Про переказ коштів» не визначає ФОП … , як продавця, та не наділяє ТОВ «Нова-Пей» повноваженнями передавати право власності на товари споживачу. Зобов’язання щодо видачі відповідного розрахункового документу покупцю, відповідно до наведеного у зверненні прикладі, покладається на продавця та/або кур’єра, як безпосередніх учасників договору купівлі – продажу. Кур’єром, відповідно до тексту звернення, виступає ТОВ «Нова Пошта».
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер,діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |