X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 03.09.2021 р. № 3287/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула зверненняТовариства про надання індивідуальної податкової консультації відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс)  та, в межах своїх повноважень, повідомляє таке.

У зверненні Товариство зазначило, що є розпорядником акцизного складу, що використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює  операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Враховуючи вищевикладене, Товариство запитує:

1. Яким чином йому необхідно формувати та подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць?

2 Чи вважається неподання (несвоєчасне подання) до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, даних про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний  календарний місяць через незатвердження центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, форм відповідних електронних документів, підставою для накладення на Товариство штрафу, передбаченого пунктом1281.3 статті 1281 Кодексу?

До зазначених запитань.

Відповідно до п.п. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 Кодексу, розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, зобов'язані на кожному акцизному складі формувати дані про обсяги обігу пального за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця у розрізі кодів товарних підкатегорій згідно з УКТ ЗЕД у літрах, приведених до температури 15° C.

Дані про фактичні залишки пального на перший та останній дні календарного місяця та про обсяг обігу пального за звітний календарний місяць формуються розпорядниками акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, після проведення останньої операції з обігу пального у звітному календарному місяці, але не пізніше 23 години 59 хвилин останнього дня звітного календарного місяця, до початку здійснення операцій з обігу пального у день, що настає за таким останнім днем звітного календарного місяця, та подаються до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця.

Форма довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального (далі – Довідка), а також формат даних та структура Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944.

Спеціальної формиДовідки, яка подається за місяць не затверджено.

Розпорядники акцизних складів, що використовують пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснюють операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам, подають Довідку не пізніше 15 календарних днів, що настають за останнім днем звітного календарного місяця, та заповнюють всі таблиці Довідки.

При цьому, у таблиці 3 «Інформація щодо добового обсягу реалізованого пального за кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за звітну добу за показниками витратомірів, встановлених на місцях відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованих на такому акцизному складі (літри, приведені до температури 15° C)» Довідки та у таблиці 4 «Інформація щодо загального обсягу реалізованого пального за кодами товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД за звітну добу з акцизного складу (літри, приведені до температури 15° C)» Довідки таким розпорядником акцизного складу зазначаються обсяги пального, що були відвантажені для потреб власного споживання чи промислової переробки за звітний місяць.

У колонках 02.1 «Початок звітної доби» та 02.2 «Кінець звітної доби» Довідки зазначається дата початку та кінця звітного місяця відповідно.

Отже, передбачена можливість подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику даних про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального  за звітний календарний місяць та фактичні залишки пального станом на перший та останній дні такого місяця.

Згідно із п. 1281.3 ст. 1281Кодексу незабезпечення з вини розпорядника акцизного складу своєчасного подання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового,тягне за собою накладення штрафу в розмірі 1000 гривень за кожний неподаний електронний документ.

Поряд з цим інформуємо, що пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.