Головне управління ДПС у Львівській області за результатами розгляду запиту від 02.07.2021 на отримання індивідуальної податкової консультації ФОП Романика Ю.І. (вх. ГУ ДПС №76/ІПК від 05.07.2021) щодо необхідності застосування реєстраторів розрахунковий операцій якщо місцем реалізації товару і отриманням коштів є відділення служби доставки та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі- РРО та/або ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Дія його поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до преамбули цього Закону, встановлення норм щодо незастосування РРО та/або ПРРО у інших законах, крім Кодексу, не допускається.
Згідно із статтею 2 Закону № 265, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Пунктом 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Кодексу було встановлено, що до 1 січня 2021 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень, крім тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення.
У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) до 01.01.2021 року граничного обсягу доходу, встановленого вимогами Кодексу, обов’язок застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку наступав з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та мав бути продовжений в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання, як платника єдиного податку.
За інформацією із баз даних ДПС ФОП Романик Ю.І. перевищив граничний обсяг доходу встановлений Кодексом, ще у 2018 році.
Враховуючи обсяг доходу, що перевищує встановлений Кодексом, обов’язок здійснювати господарську діяльність із застосуванням РРО та/або ПРРО, який не може бути датованим пізніше 01.01.2019 року, ФОП Романик Ю.І. зобов’язаний застосовувати РРО та/або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій, у розумінні Закону № 265, як в готівковій так і безготівковій формі.
Приєднання до договору «Про переказ коштів» є окремою господарською операцією та не звільняє продавця від обов’язку виконати свої зобов’язання перед покупцями в межах договору купівлі – продажу.
З урахуванням наведеного Вами прикладу взаємодії з поштовим оператором та покупцем повідомляємо наступне.
Якщо, згідно з умовами укладеного між Вами та службою доставки договору, Ви передаєте товари для доставки споживачу і така служба доставки зобов’язана передати споживачу право власності на них, в межах договору купівлі – продажу, заключеного Вами із споживачем, то саме служба доставки зобов’язана видати такому споживачу відповідний розрахунковий документ, що підтверджує факт оплати товарів, а Ви, як продавець, можете не дублювати дії служби доставки, в частині застосування РРО та/або ПРРО.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |