Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист про надання податкової консультації щодо оподаткування операцій за борговими зобов'язаннями, що виникли за операціями з пов'язаною особою — нерезидентом, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ, із змінами і доповненнями (далі - Кодекс), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до інформації, зазначеної у запиті, платник у 2009 році отримав позику в іноземній валюті від пов’язаної особи нерезидента. Протягом 2009 - 2014років підприємство враховувало витрати на нараховані відсотки за вищезазначеною позикою при обчисленні податку на прибуток з урахуванням обмежень, встановлених п. 5.5 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та ст. 141 Кодексу у редакції, чинній до 2015 року. У 2015 - 2016 роках об’єкт оподаткування визначався без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу, оскільки річний дохід підприємства, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищував 20 мільйонів гривень.
Відповідно до п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Кодексу безповоротна фінансова допомога - це основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).
Згідно з п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Положеннями Кодексу не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці по операціях з прощення позики за процентами пов'язаною особою - нерезидентом.
Отже, прощення позики за процентами резиденту пов'язаною особою — нерезидентом належить до безповоротної фінансової допомоги та включається до складу доходу за правилами бухгалтерського обліку при формуванні фінансового результату.
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст.52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |