Державна податкова служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), розглянула звернення щодо сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та в межах компетенції повідомляє.
Військова частина повідомила, що відповідно до п. 63.3 ст. 63 ПКУ взята на облік як платник податків за своїм місцезнаходженням та самостійно нараховує, утримує та сплачує податок на доходи фізичних осіб.
На даний час більша частина особового складу військової частини перебуває в …… (поза межами місця реєстрації), тобто розміщується в безоплатно переданих в строкове користування спорудах.
Таким чином, військова частина просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань:
які дії необхідно вчинити щоб зняти з обліку окремі підрозділи військової частини з основного обліку та які дії необхідно вчинити щоб поставити на облік окремі підрозділи військової частини за неосновним місцем обліку;
чи має право військова частина здійснювати перерахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету населеного пункту в якому вона тимчасово розміщується;
яким чином подається Податковийрозрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків–фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а такожсумнарахованогоєдиноговнескуза неосновним місцем обліку в електронному вигляді або на паперовому носії.
Щодо питання 1
Відповідно до п. 64.4 ст. 64 ПКУ військові частини зобов'язані протягом 10 календарних днів після реєстрації військової частини як суб'єкта господарювання стати на облік у контролюючому органі за місцем своєї дислокації згідно із п. 64.2 ст. 64 ПКУ.
З метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку) (п. 63.3 ст. 63 ПКУ).
Підставами для зняття з обліку у контролюючих органах юридичної особи, її відокремлених підрозділів відповідно до п. 67.1 ст. 67 ПКУ є повідомлення чи документальне підтвердження державного реєстратора чи іншого органу державної реєстрації про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, відокремленого підрозділу юридичної особи.
Процедури взяття/зняття з обліку за основним та неосновним місцем обліку юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів визначені Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» (далі – Порядок № 1588).
Якщо відповідно до законодавства в платника податків, крім обов'язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов'язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі (п. 7.1 розділу VII Порядку № 1588).
Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків подає заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за формою № 17-ОПП (додаток 9 до Порядку № 1588).
Щодо питання 2
Порядок сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету передбачено ст. 168 ПКУ, відповідно до якої податок на доходи фізичних осіб, утриманий з доходів резидентів, зараховується до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України (далі – БКУ).
Статтею 64 БКУ встановлено, що податок на доходи фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом – юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.
Суми податку на доходи фізичних осіб, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу (п.п. 168.4.3 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).
Якщовідокремленийпідрозділ не уповноваженийнараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичнихосіб за такийвідокремленийпідрозділ, усіобов’язкиподаткового агента виконуєюридична особа. Податок на доходи, нарахованийпрацівникамвідокремленогопідрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відокремленогопідрозділу.
Юридична особа за своїммісцезнаходженням та місцезнаходженнямнеуповноваженихсплачуватиподатоквідокремленихпідрозділів, відокремленийпідрозділ, якийуповноваженийнараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) до бюджету податок, за своїммісцезнаходженнямодночасно з поданнямдокументів на отриманнякоштів для виплатиналежнихплатникамподаткудоходівсплачують (перераховують) сумиутриманогоподатку на відповіднірахунки, відкриті в органах, щоздійснюютьказначейськеобслуговуваннябюджетнихкоштів, за місцезнаходженнямвідокремленихпідрозділів (п.п. 168.4.4 п. 168.4 ст. 168 ПКУ).
Враховуючи викладене, якщо платник податку має власні та/або орендовані приміщення (будівлі) в різних районах (об’єднаних територіальних громадах), в яких отримують доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовці, то платник податку зобов’язаний перераховувати податок на доходи фізичних осіб із зазначених доходів до відповідного бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) таких приміщень (неосновне місце обліку) на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби.
Щодо питання 3
Форма Податковогорозрахункусум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків - фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а такожсумнарахованогоєдиноговнеску (далі - Розрахунок) та Порядок заповнення та поданняподатковими агентами Податковогорозрахункусум доходу, нарахованого (сплаченого) на користьплатниківподатків - фізичнихосіб, і сумутриманого з них податку, а такожсумнарахованогоєдиноговнеску (далі - Порядок), затверджені наказом МіністерствафінансівУкраїнивід 13.01.2015 № 4 (у редакції наказу МіністерствафінансівУкраїни 15.12.2020 № 773).
Відповідно до п. 3 розділу ІІ ПорядуРозрахунокподається до контролюючихорганів за основниммісцемобліку.
У разіякщовідокремленийпідрозділюридичної особи не уповноваженийнараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету та який не маєокремого балансу і самостійно не ведерозрахункиіззастрахованими особами для сплатиєдиноговнеску на небюджетнірахунки, то Розрахунок за такийпідрозділподаєюридична особа до контролюючого органу за основниммісцемобліку.
Юридична особа під час поданняРозрахунку за відокремленийпідрозділзазначаєдані про відокремленийпідрозділ в рядку 032 заголовноїчастиниРозрахунку.
Розрахунокподаєтьсяплатником в один із таких способів:
засобамиелектронногозв'язку в електроннійформі з дотриманнямвимог Закону України від 22 травня 2003 року № 851 «Про електроннідокументи та електроннийдокументообіг» та Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155 «Про електроннідовірчіпослуги»;
на паперовомуносії разом з електронною формою на електронномуносіїінформації;
надсилається поштою з повідомленням та описом про вкладення, за умови, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п'яти;
на паперовому носії, якщо кількість рядків у додатках до Розрахунку не перевищує п'яти. Розрахунок в електронній формі на електронному носії інформації може складатись платником з використанням безкоштовного спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого розміщені на офіційному вебпорталі ДПС.
Розрахунок в електронній формі на електронному носії інформації може складатись платником з використанням безкоштовного спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого розміщені на офіційному вебпорталі ДПС.
У рядку 032 Додатка 4ДФ«Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до податкового розрахунку, який подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ, зазначаються дані про відокремлений підрозділ юридичної особи (повне найменування відокремленого підрозділу та код за Кодифікатором за місцезнаходженням підрозділу, стосовно якого юридичною особою подається податковий розрахунок) (п.п. 1 п. 4 розділу IV Порядку).
Враховуючи зазначене, платник податків зобов’язаний стати на облікза місцезнаходженням (розташуванням) підрозділів у відповіднихконтролюючих органах за основним та неосновниммісцемобліку та перераховувати податок на доходи фізичних осіб до відповідного бюджету на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби.
При цьому звітність – податковий розрахунок подається за основним місцем обліку, тобто до контролюючого органу за основним місцем реєстрації юридичної особив один із способів, передбачених Порядком.
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |