Головне управління ДПС у Сумській області на звернення підприємствапро надання індивідуальної податкової консультації щодо податкових різниць, які виникають при нарахуванні податку на прибуток підприємства, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс), повідомляє.
Підприємствопроінформувало, що є платником податку на прибуток на загальній системі оподаткування з доходом більше 40 млн. грн., та планує перерахування коштів профспілковій організації, яка перебуває в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, на культурно – масові, фізкультурні та оздоровчі заходи.
Підприємство запитує:
чи може підприємство включити перераховані неприбутковій профспілковій організації кошти до витрат у повному обсязі чи тільки у розмірі, що не перевищує 4 відсотки оподатковуваного прибутку попереднього звітного року;
чи потрібно відрахування профспілковій організації включати до податкових різниць у додатку РІ до Декларації з податку на прибуток підприємства, а саме збільшувати фінансовий результат на суму перерахувань.
Статтею 250 Кодексу законів про працю передбачено, що власники або уповноважені ними органи зобов'язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективними договорами та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці відповідно до Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".
Відповідно до абзацу першого п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексуоб’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.
Підпунктом 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Кодексу встановлено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення п.п. 140.5.14 п. 140.5 ст. 140 Кодексу), у розмірі, що перевищує 4 відс. оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
Тобто, при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток бухгалтерський фінансовий результат податкового (звітного) періоду підлягає коригуванню на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, яка перевищує 4 відс. значення показника об’єкта оподаткування, відображеного у рядку 04 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями, за попередній звітний рік.
Суми коштів перераховані профспілковій організації на культурно – масові, фізкультурні та оздоровчі заходи у розмірі, що перевищує 4 відс. оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, збільшують фінансовий результат до оподаткування у складі позитивних податкових різниць в рядку 3.1.9 додатку РІ до декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції від 28.04.2017 №467).
Додатково повідомляємо, що п. 528підр. 10 розд. XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема ст.ст. 52 і 53 Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексуіндивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2025 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |