X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 07.09.2021 р. № 3365/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула  звернення  Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Товариство повідомляє, що основним видом економічної діяльності є добування залізних руд.

Товариство з 01.07.2019зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального, отримало ліцензію на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки), та зареєструвало на своїй території два акцизних склади: автозаправну станцію зі стаціонарними резервуарами та паливозаправними колонками (в подальшому – АЗС) та акцизний склад, що включає комплекс пересувних емностей, розміщений на території підприємства.

Отримання пального від постачальників відбувається у стаціонарні ємності АЗС та оприбутковуються за фактично отриманим обсягом. В подальшому пальне реалізується для власного споживання через паливороздавальні колонки.

Структурні підрозділи  (цехи, дільниці) отримують підакцизне пальне з автозаправної станції у власні численні ємності (каністри, бочки) з допомогою рухомих паливозаправників та вантажного автомобіля, в якому пальне транспортується в металевій тарі (далі – пересувних акцизних складах) від АЗС до територіального підрозділу та використовують його в своїй виробничій діяльності.

Заправлення у баки власних автомобілів здійснюється як напряму з паливороздавальних колонок АЗС, так і за допомогою рухомих паливозаправників.

Розпорядженням по підприємству обсягом пального, що використовується для власного споживання вважається обсяг пального, отриманий підрозділами Товариства з акцизних складів пересувних, а також у разі заправлення паливних баків транспортних засобів через паливороздавальні колонки АЗС/акцизні склади пересувні.

Товариство запитує:

У який термін необхідно здійснювати реєстрацію зведених акцизних накладних, складених за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним, на загальний обсяг пального, втраченого та/або використаного для власного споживання протягом місяця?

 

Підпунктом 14.1.212 пункту 14.1 ст. 14 Кодексу визначено, що реалізація пального  для цілей розділу VI Кодексу - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Статтею 231 Кодексу визначені підстави складання зведених акцизних накладних.

Зведена акцизна накладна також може бути складена за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД та окремо за кожним акцизним складом/акцизним складом пересувним особою, яка реалізує пальне, не пізніше останнього дня звітного місяця на загальний обсяг пального, зокрема  використаного для власного споживання чи промислової переробки протягом звітного місяця.

Термін реєстрації зведених акцизних накладних складених на загальний обсяг пального використаного для власного споживання чи промислової переробки протягом звітного місяця відповідно до абз. 7 п. 231.6 ст. 231 Кодексу здійснюється не пізніше 15 календарних днів з дня їх складання.

Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.