X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДПС В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.09.2021 р. № 3437/ІПК/15-32-18-04-05

Головне управління ДПС в Одеській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N2755-VI зі змінами (далі - Кодекс), розглянуло запит щодо визначення доходу платника єдиного податку третьої групи – юридичної особи при здійснені комісійної діяльності та у межах компетенції повідомляє.

Товариство повідомило, що є платником єдиного податку третьої групи та  надає послуги з організації сервісу з придбання, пакування та доставки товару відповідно до замовлення користувача сайту, а саме закуповує товар відповідно до замовлення споживача, розміщеного на веб-сайті, з подальшим пакуванням та відправкою такого товару споживачеві поштовими засобами за кошти, отримані від споживача. До коштів, отриманих від споживача, включається  розмір комісії за послуги, надані Товариством.

При цьому, у Товариства виникають питання:

  1. Чи є діяльність Товариства комісійною діяльністю у розумінні глави 69 Цивільного кодексу України?
  2. Чи має право Товариство, перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, займатися комісійною діяльністю?
  3. Чи буде вважатись податкова декларація Товариства достовірною у випадку відображення лише доходу у вигляді суми отриманої винагороди внаслідок надання послуг за договором комісії?
  4. Чи буде вірним визначення оподаткованого доходу платника єдиного податку розміром отриманої комісійної винагороди, а не загальним розміром отриманого доходу від комітентів (користувачів сервісу).

Щодо питання 1.   

Пунктом 1 ст. 1011 Цивільного кодексу України (далі – Цивільний кодекс) зазначено, що за договором комісії одна сторона (комісіонер) зобов'язується за дорученням другої сторони (комітента) за плату вчинити один або кілька правочинів від свого імені, але за рахунок комітента.

Відповідно до п.1 ст. 1013 Цивільного кодексу комітент повинен виплатити комісіонерові плату в розмірі та порядку, встановлених у договорі комісії.

Щодо питання 2.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Кодексу.

Перелік видів діяльності, що не дають права платникам застосовувати спрощену систему оподаткування визначений у п.291.5  ст.291 Кодексу. Комісійна діяльність не входить до переліку тих видів діяльності, що забороняють перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Щодо питання 3 та 4.

Згідно з пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Одночасно  п. 292.4 ст. 292 Кодексу визначено, що у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедитування або за агентськими договорами доходом платника єдиного податку є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Таким чином, якщо платник єдиного податку здійснює діяльність на підставі договору комісії, розрахунки між комісіонером та комітентом провадяться на підставі умов, які зазначені у договорі комісії, при цьому комісіонер включає до складу доходу суму комісійної винагороди за вчинений правочин.

Крім того повідомляємо, що відповідно до п.52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.