X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 02.09.2021 р. № 3264/ІПК/99-00-09-03-02-06

Державна податкова служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула  звернення  Товариства про надання індивідуальної податкової консультації і повідомляє наступне.

Товариство повідомляє, що є одним з найбільших виробників тютюнових виробів в Україні.

Відповідно як виробник тютюнових виробів, при імпорті (ввезені на митну територію України) підакцизних товарів, що використовуються як сировина для вказаного виробництва, Товариство користується звільненням від оподаткування акцизним податком.

Так само і операції з експорту підакцизних товарів, які згідно з п.п. 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу, не підлягають оподаткуванню акцизним податком як такі.

Або імпорт раніше експортованих підакцизних товарів, у яких виявлено недоліки, що перешкоджають реалізації цих товарів на митній території країни імпортера, для їх повернення експортеру. Як і у випадку з експортом вище, такі операції також не підлягають оподаткуванню акцизним податком (п.п. 213.2.2    п. 213.2 ст. 213 Кодексу). Єдина умова для цього – такі підакцизні товари (продукція) мають ввозитись їх продавцем (експортером) без подальшої реалізації на митній території України.  

 

Товариство запитує:

Чи вірно Товариство розуміє, що у разі, якщо при ввезенні на митну територію України (імпорті) підакцизної продукції, що використовується як сировина для виробництва підакцизних товарів (зокрема сигарет), Товариство скористалось звільненням від оподаткування акцизним податком на підставі п.п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, але згодом вирішила вивезти невикористану у виробництві сигарет підакцизну продукцію за межі митної території України у митному режимі експорту (реекспорту), такі операції (імпорт сировини та подальше вивезення) у сукупності, так і окремо не оподатковується акцизним податком, оскільки:

 

Відповідно до п.п. 213.3.6. п. 213.3 ст. 213 Кодексу звільняються від оподаткування операції з підакцизними товарами,  зокрема:

ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), за умови подальшого виготовлення з такої сировини інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт, та пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва алкогольних напоїв або тютюнових виробів.

Статтею 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання  виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481) визначено, що сировина - предмети праці та природні компоненти, які підлягають подальшій переробці.

Відповідно до Пояснень до Українського класифікатора товарів зовнішньоекономічної діяльності, затверджених наказом Державної митної служби України від 14.07.2020  № 256, до товарної позиції 2401 віднесено «Тютюнова сировина; тютюнові відходи».

До цієї товарної позиції включається, зокрематютюнова сировина у вигляді цілих рослин чи  листків у природньому стані або у вигляді сушених чи ферментованих листків, цілих чи з відділеною середньою жилкою, обрізаних чи необрізаних, роздавлених чи розрубаних (включаючи шматочки визначеної форми, але не тютюн, готовий для куріння).

До цієї товарної позиції включаються  також тютюнові листи, купажовані, з відділеною середньою жилкою і зволожені (соусовані) рідиною відповідного складу переважно для того, щоб перешкоджати пліснявінню і висиханню, а також для збереження аромату.

Показники тютюну неферментованого визначені в ГОСТ 8073-77, а ферментованого – в ГОСТ 8072-77.

Враховуючи зазначене, у разі ввезення на митну територію України підакцизної продукції, що використовується як сировина для виробництва підакцизних товарів (зокрема сигарет)та вивезення (раніше ввезеної) невикористаної підакцизної продукції, яка відповідає ГОСТу 8072-77  не звільняються від оподаткування відповідно до п.п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Кодексу, оскільки не виконано умову звільнення від оподаткування. Умовою звільнення від оподаткування акцизним податком при ввезенні на митну територію України підакцизної продукції (сировини), що використовуються як сировина для виробництва, зокрема сигаретє виготовлення з такої підакцизної продукції інших підакцизних товарів (продукції, у тому числі сировини), які реалізуються на митній території України або на експорт.

Пунктом 528 підрозділу 10 розділу XX Кодексу тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема статтями 52 і 53 розділу II Кодексу щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.