X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 13.09.2021 р. № 3435/ІПК/99-00-21-03-02-05

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо податкових наслідків з ПДВ при прийнятті та оприбуткуванні на баланс юридичної особи зрошувальних внутрішньогосподарських систем і подальшій їх передачі на баланс іншої юридичної особи та, керуючись статтею 52 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі – ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, на території сільської ради перебувають зрошувальні внутрішньогосподарські системи щодо яких не встановлено власника чи балансоутримувача, та виникла необхідність прийняття та оприбуткування їх на баланс районної ради з подальшою їх передачею на баланс такої сільської ради. При цьому районна рада та сільська рада не зареєстровані як платники ПДВ.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (пункт 1.1 статті 1 розділу І ПКУ).

Правові основи оподаткування ПДВ встановлено розділом V та підрозділом 2 розділу XX ПКУ.

Згідно з підпунктами «а» і «б» пункту 185.1 статті 185 розділу V ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання товарів/послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 розділу V ПКУ розташоване на митній території України, у тому числі операції з безоплатної передачі.

Враховуючи викладене та виходячи із аналізу норм ПКУ, опису питання і фактичних обставин, наявних у зверненні, ДПС повідомляє, що за операцією з придбання (отримання) товарів/послуг, що здійснюється як покупцем/отримувачем, який зареєстрований платником ПДВ, так  покупцем/отримувачем, який не зареєстрований платником ПДВ, обов’язку щодо нарахування податкових зобов’язань з ПДВ та, відповідно, сплати їх до бюджету у такого покупця/отримувача не виникає.

Щодо питання сплати ПДВ районною радою, то за отриманням індивідуальної податкової консультації з порушеного питання вказаній раді необхідно самостійно звернутися до контролюючого органу із відповідним зверненням у порядку, встановленому статтею 52 розділу ІІ ПКУ.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (пункт 52.2 статті 52 розділу ІІ ПКУ).